فارس/ نماینده مردم خمین به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت عدم واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی با استفاده از زیرساخت‌های سامانه سجام تذکر داد.

علیرضا نظری، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در تذکری به فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت عدم واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی با استفاده از زیرساخت‌های سامانه سجام تذکر داد. 
وی در این تذکر اعلام کرده که چرا با استفاده از بانک اطلاعاتی سامانه سجام شرکت‌های بورسی، ملزم به شناسایی و پرداخت سود سهامداران خرد نمی شوند. 
در شرح تذکر آمده است، یکی از مهمترین تاکیدات قانون برنامه ششم توسعه کشور استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و حرکت به سمت دولت الکترونیک است که با استفاده از سامانه‌های مختلف اطلاعاتی در دستگاه‌های اجرایی از مراجعه و سرگردانی مردم بکاهد. از آنجایی که استقبال مردم نسبت به بازار سرمایه نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و با توجه به آزادسازی سهام عدالت پیش‌بینی می‌شود این جمعیت در بازار سرمایه به بیش از ۳۰ میلیون نفر برسد، لذا انتظار می‌رود سریعتر نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم و الزام شرکت‌های بورسی برای شناسایی و پرداخت سود سهامداری آنها از طریق سامانه سجام اقدامات لازم صورت پذیرد. 


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today