ایرنا/ معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: مدیران ۱۰ باشگاه ورزشی استان در یک ماه اخیر به علت شیوع ویروس کرونا با مراجعه به این اداره کل خواستار تعطیلی و لغو مجوز فعالیت باشگاه‌های خود شدند.

محمد بروحی، معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهار داشت: مدیران این باشگاه‌های ورزشی زیان دیده از کرونا بیشتر در مرکز استان به علت اجاره‌های سنگین خواستار لغو مجوز فعالیت‌های خود شدند.
وی افزود: اگرچه برخی از باشگاه های آمادگی جسمانی و ژیمناستیک نیز تعطیل شدند اما، بیشترین مجموعه‌ای که خواستار تعطیلی است باشگاه‌های ورزشی بدنسازی است.
بروحی با اشاره به فعالیت برخی رشته های ورزشی در استان خاطرنشان کرد: براساس مصوبات ستاد مبارزه با کرونای استان، فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی پربرخورد ممنوع است و رشته‌های ورزشی دیگر نیز با اخذ مجوز از فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان‌ها اجازه فعالیت دارند.
معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی با اشاره به پرداخت تسهیلات به مجموعه های ورزشی زیان دیده از کرونا تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲۴ مجموعه ورزشی استان در سامانه کارآ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۳۸ نفر، هشت میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی دولت برای کاهش زیانهای ناشی از شیوع ویروس کرونا دریافت کردند.
وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ فضای ورزشی در استان وجود دارد، یادآور شد: از این تعداد ۱۹۰ فضا شهری و مابقی روستایی هستند که در این بین ۶۴ فضای ورزشی استان، طبق ماده ۵ الحاق ۲(واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی)، به بخش خصوصی واگذار شده است.
براساس برآوردهای سه ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا، باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today