صدا و سیما/ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۵۰۰ کودک مبتلا به این بیماری در خوزستان شناسایی شده اند.

محسن علی سمیر، رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان ابوذر اهواز در این باره توضیح داد: از اواخر سال گذشته با وجود شناسایی بیش از ۵۰۰ کودک کرونایی در استان تعداد انگشت شماری از آن‌ها جان خود را از دست داده اند.
علی سمیر افزود: هم اکنون ۱۲ کودک مبتلا به کرونا در این مرکز بستری هستند و در هفته اخیر بیشترین تعداد بیماران سرپایی در بیمارستان ابوذر ویزیت شده اند. 
وی با اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خوزستان و مرگ چندین کودک خوزستانی افزود: سهل انگاری خانواده‌ها، حضور کودکان در پارک‌ها و دورهمی‌ها و ماسک نزدن آن‌ها از عمده دلایل ابتلای کودکان به کروناویروس است.
علی سمیر گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و پرهیز از حضور در دورهمی‌ها از راه‌های اصلی مقابله با ویروس کرونا و حفظ جان کودکان در برابر آن است.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی ابوذر اهواز گفت: علائم کودکان کرونایی تقریباً شبیه بزرگسالان است و این بیماری در زمینه‌های تنفسی، گوارشی، مشکلات پوستی، قلبی، عروقی و مغزی خود را نشان می‌دهد. 
وی با بیان اینکه نسبت به کودکان دارای بیماری زمینه‌ای باید مراقبت و توجه بیشتری شود گفت: تغذیه و استراحت مناسب از جمله راه‌های درمان کروناویروس در کودکان است. 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today