قدس آنلاین/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که پول برق روستاهای فاقد گاز در سیستان و بلوچستان نیم بها محاسبه شود.

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰،  با بند(هـ) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
بر این اساس، مطابق ماده(۱۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) به هر یک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار(۲۰۰۰) ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار(۱۰۰۰) ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ده هزار(۱۰.۰۰۰) ریال اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف های ۱۶۰۱۸۵ و ۱۶۰۱۸۶ جدول شماره(۵) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.
برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق‌الذکر معادل پنجاه ‌درصد(۵۰%) می‌باشد. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.
بر اساس این مصوبه وزارتخانه های نفت و نیرو به صورت ماهانه این مبلغ را برداشت و برای بیمه کردن مشترکان واحدهای مسکونی و تجاری هزینه خواهند کرد.
همچنین حبیب الله دهمرده، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد که پول برق روستاهای فاقد گاز در سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد محاسبه شود که وکلای ملت با آن موافقت کردند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today