فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 74 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 120 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: هم‌اکنون 70 بیمار کرونایی در سنندج، 14 نفر در سقز، 6 بیمار در مریوان، 4 نفر در قروه، یک بیمار در بیجار، 12 بیمار کرونایی در کامیاران،4 بیمار در دیواندره، 8 بیمار کرونایی در بانه و یک بیمار در دهگلان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 22 بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم است و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است،تصریح کرد: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک‌هزار و 71 نفر بوده است.
به گفته وی، تاکنون 427 نفر در سنندج، 183 نفر در سقز، 72 نفر در قروه، 69 نفر در کامیاران، 87 نفر در بانه، 62 نفر در دیواندره، 48 نفر در بیجار، 103 نفر در مریوان، 17 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد بر اثر ابتلای به کرونا جان‌ باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online