ایرنا/ سرپرست معاونت ورزش و جوانان استان همدان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته و پیگیری‌های مدیرکل دستگاه ورزش استان، شهرستان فامنین صاحب یکی از بزرگترین پیست‌های اتومبیلرانی و موتورسواری غرب کشور می‌شود.

محرم روزبه، سرپرست معاونت ورزش و جوانان استان همدان با اعلام این خبر اظهار داشت: فرمانداری و منابع طبیعی شهرستان فامنین با اختصاص ۴۲ هکتار زمین برای ایجاد این مجموعه بزرگ موافقت کرده‌اند و در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی ساخت آن آغاز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در بخشی از این زمین ۴۲ هکتاری مجموعه پیست سوارکاری نیز پیش بینی شده است تا بتوانیم سه رشته مفرح ورزشی را به طور همزمان فعال کنیم.
روزبه با بیان اینکه فامنین یکی از شهرستان‌های مستعد در توسعه زیرساخت‌های ورزشی است، افزود: این شهرستان در رشته موتورسواری دارای علاقه مندان پرشماری است که می‌تواند زمینه ساز تبدیل به یکی از قطب‌های اصلی کشور باشد.
وی افزود: فامنین یکی از شهرستان‌های استعدادخیز در ورزش است که ‌باید با برنامه ریزی مناسب شرایط حضور فراگیر رده‌های سنی مختلف در رشته‌های فعال در این شهرستان را فراهم کرد.
هم اکنون بیش از سه هزار ورزشکار در قالب ۳۰ رشته ورزشی در شهرستان فامنین فعالیت دارند که براساس آمارهای سال ۹۲ از این تعداد یک هزار نفر سازمان یافته و زیرپوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند.
در حال حاضر فوتبال، فوتسال، کشتی، والیبال، بسکتبال، پینگ پنگ، کونگ فو، کوهنوردی، شطرنج، جودو، دفاع شخصی، بدنسازی، همگانی، روستایی و عشایری، کاراته، هندبال، دو و میدانی، تکواندو، دوچرخه سواری، رزمی و ژیمناستیک از جمله رشته‌های فعال در فامنین هستند.
این شهرستان هم اکنون دارای دو سالن سرپوشیده و دو زمین چمن برای مسابقات فوتبال است و تاکنون در رشته‌های فوتبال، فوتسال، بدمینتون، جودو، کشتی و کونگ فو حایز افتخارات ارزنده ملی شده است.

 
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today