باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف ۹۵۵ کیلوگرم مواد محترقه دست ساز و بیش از ۴۶ هزار عددانواع مواد محترقه در زنجان خبر داد.

سرهنگ ایرج خانی پور، جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در این باره اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی زنجان با انجام اقدامات فنی و پلیسی از فعالیت پنج نفر در زمینه تهیه و توزیع مواد محترقه دست ساز مطلع شده و پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.
او افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهمان قصد دارند مواد محترقه دست ساز را در اوزان کوچکتر بسته بندی کرده و در مناطق مختلف زنجان توزیع کنند.
سرهنگ خانی پور ادامه داد: ماموران طی پنج عملیات جداگانه و پس از هماهنگی با مقام قضائی موفق شدند از محل اختفای یکی از متهمان ۳۲۵ کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج به همراه ترازوی دیجیتال، نایلکس‌های مخصوص ساخت نارنجک دست ساز به همراه ۲۳ هزار و ۵۰۰ عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف کنند.
این مقام انتظامی افزود: از چهار متهم دیگر نیز مقدار ۶۳۰ کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج و ۲۳ هزار و ۱۷۷ عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در این عملیات‌ها در مجموع ۹۵۵ کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه و ۴۶ هزار و ۶۷۷ عدد انواع مواد محترقه خارجی غیر مجاز کشف شد.
سرهنگ خانی پور با اشاره به دستگیری پنج متهم در این خصوص، ادامه داد: متهمان دستگیرشده به همراه اقلام مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
سرهنگ خانی پور یادآور شد: پلیس با کسانی که بخواهند با تهیه و توزیع مواد محترقه و خطرناک، جان مردم را به خطر بیندازند به شدت و برابر قانون برخورد خواهد کرد.

 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today