ایرنا/ رئیس بیمارستان امیرالمومنین علی(ع) گراش گفت: شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان رو به افزایش است، به گونه‌ای که ظرفیت بستری یکی از بخش‌های کرونایی این بیمارستان تکمیل و بستری اینگونه بیماران در بخش دوم کرونایی این مرکز درمانی آغاز شده است.

محمد دادفر، رئیس بیمارستان امیرالمومنین علی(ع) گراش عصر سه‌شنبه اظهار داشت: یکی از بخش‌های کرونایی بیمارستان امیرالمومنین علی (ع) گراش با بستری شدن ۲۰ نفر که وضعیت چهار نفر از آنها نیز وخیم است، تکمیل شده و از ظهر امروز(پنجم اسفند 99) بستری در بخش دوم کرونایی نیز آغاز شده است.
وی افزود: روند بستری مبتلایان به کرونا همچنان در حال افزایش است و این موضوع شرایط منطقه را در وضعیتی بحرانی قرار خواهد داد.
دادفر اضافه کرد: نشست اضطراری کرونایی صبح امروز( سه‌شنبه) در بیمارستان امیرالمومنین علی(ع) گراش با هدف آمادگی هر چه بیشتر این مرکز برای مقابله بهتر با پیک‌های احتمالی در روزها و هفته‌های آینده، برگزار شد و شرایط در ابعاد مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
وی، با بیان اینکه تمام تجهیزات و امکانات درمانی در این مرکز آموزشی برای کمک به روند بهبود و درمان بیماران کرونایی فراهم است، گفت: تامین امکانات اگرچه وظیفه و رسالت کادر درمان برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان است اما هیچ گونه تضمینی برای بهبود بیماران کرونایی و مبتلایان به این ویروس مرگبار وجود ندارد و به همین سبب خواستار توجه بیش از پیش مردم این شهرستان و سایر شهرهای جنوبی استان فارس نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در سطح ملی، استانی و شهرستانی هستیم.
عادی انگاری شرایط علت افزایش شمار مبتلایان به کرونا در گراش است
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی گراش، هم بیان کرد: وضعیت رنگ بندی کرونایی این شهرستان در هفته‌های گذشته، بین زرد و حتی آبی در نوسان بود اما در چند روز گذشته با افزایش تعداد مبتلایان، نارنجی شده است.
سید جواد محقق افزود: عادی انگاری و کم توجهی نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی در این شهرستان و منطقه جنوب فارس به شدت کاهش یافته و همین امر موجب افزایش تعداد مبتلایان و همچنین سبب بدتر شدن اوضاع در شهرستان گراش شده است.
شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online