تسنیم/ معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: امسال نمایشگاه بهاره برگزار نمی شود و مردم می‌توانند مایحتاج خود را از طریق فروش فوق العاده خریداری کنند.
الیاس جویبان  در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در  بیرجند اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا امسال نمایشگاه بهاره برگزار نمی‌شود و تنها در قالب فروش فوق العاده مردم می‌توانند نسبت به خرید اقدام کنند.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 9 هزار و 450 تن انواع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در استان جذب و توزیع شده است، افزود: از این میزان 2 هزار و 745 تن برنج، 3 هزار و 598 تن شکر، 810 تن گوشت مرغ منجمد، 229 تن گوشت گوساله منجمد و 2 هزار و 68 تن روغن خوراکی بوده است.
معاون  توسعه بازرگانی و  تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر قیمت تخم مرغ به ازای هر کیلوگرم به واحد صنفی 15 هزار و 200 تومان و برای مصرف کننده نهایی 16 هزار و 900 تومان است.
جویبان ادامه داد: در راستای رصد و کنترل بازار سطح استان، بازرسان سازمان با همکاری بسیج اصناف و همراهی سایر دستگاه‌های نظارتی طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات نوروز 1400 را همزمان با سراسر کشور اجرا می‌کنند.
وی از آغاز توزیع 200 تن قند به نرخ دولتی با هدف تنظیم بازار این کالا در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این میزان قند با نرخ 27 هزار و 500 تومان برای هر جعبه سه کیلوگرمی در مراکز منتخب، فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شده است.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان گفت: همچنین 161 تن شکر تنظیم بازار با قیمت هر کیلوگرم 8 هزار و 700 تومان نیز به این مراکز تحویل شده است.
وی همچنین از جذب سهمیه 300 تن برنج و 300 تن روغن مایع خبر داد و یادآور شد: این اقلام تا پایان سال در خراسان جنوبی توزیع خواهد شد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today