باشگاه خبرنگاران/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سه بیمار مشکوک مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا(انگلیسی) در سقز شناسایی و نمونه‌های اخذ شده برای تایید به تهران ارسال شده است.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۳ بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در سقز خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز نتایج آزمایش این افراد اعلام نشده است نمی‌توان با قطعیت نوع آن را کرونای انگلیسی اعلام کرد.
وی افزود: در حال حاضر مشغول فراهم کردن امکان انجام تست‌های ویژه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان هستیم و امکانات آن فراهم شده است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان درباره سه بیمار شناسایی شده مشکوک به این  کرونای انگلیسی در سقز، افزود: افراد در تماس نزدیک با این بیماران شناسایی و در حال انجام تست کرونا از آن‌ها هستیم.
قادری ادامه داد: بدون شک استان به‌زودی درگیر این ویروس می‌شود و بعید نیست در حال حاضر هم این ویروس در حال گردش باشد چرا که مناطق مختلفی از کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از پیش مورد نظر شهروندان باشد اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی اصلی ما تجمع‌های خانوادگی، مهمانی‌ها و عروسی‌هاست که به عنوان مهم‌ترین کانون‌های شیوع ویروس به شمار می‌روند چرا که افراد حاضر در این دورهمی‌ها بدون ماسک و بدون کمترین رعایت نکات بهداشتی در آن حضور دارند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online