فارس/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با اشاره به اینکه توصیه می‌شود در شرایط فعلی شیوع کرونا مردم از سفر رفتن خودداری کنند، گفت: محدودیت‌های منع تردد از ساعت 9 شب تا 3 بامداد همچنان ادامه دارد و متخلفین در این مصوبه مشمول جریمه خواهند شد.

غلامعلی شرق، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با اشاره به اینکه زنگ خطر موج چهارم کرونا به گوش می‌رسد، اظهار کرد: روزهای پایانی سال را پیش رو داریم و به رسم سنت دیرینه، هر ساله مردم این روزها در حال تدارک برای ایام عید نوروز هستند اما انتظار می‌رود مردم با رعایت شرایط شیوع ویروس اقدام کنند و از ترددهای زیاد بپرهیزند.
وی افزود: محدودیت تردد شبانه خودروها در شهرهای استان از ساعت 9 شب تا 3 صبح همچنان ادامه دارد و هم استانی‌های گرامی به هیچ وجه در این ساعات در سطح شهرها تردد نکرده و برنامه‌ریزی و تدارک سفر را نیز نداشته باشند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز
اظهار کرد: پلیس موظف به کنترل ترددها است و در صورت مواجهه با تخلف و تمرد از این محدودیت‌ها، اغلب پیامک‌هایی برای خودروهای متخلف ارسال می‌شود و برخی از شهروندان تصور می‌کنند، صدور و ثبت جریمه‌ها در سوابق خلافی منظور شده است و بلافاصله به واحد اجرائیات پلیس راهور مراجعه می‌کنند.
شرق با اشاره به اینکه برابر قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 1389، فرصت پرداخت جریمه‌ها حداکثر 60 روز از تاریخ صدور آن‌ها است و قابلیت پیگیری و طرح در کمیسیون مربوطه را دارند از رانندگان خواست تا پس از گذشت دو هفته، از دریافت پیامک‌ها، ازطریق سامانه پلیس راهور 120 و دفاتر پلیس +10 اقدام به رصد آن کنند و چنانچه خلافی به ناحق برای آن‌ها صادرشده باشد، نسبت به تعیین تکلیف جریمه مربوطه اقدام کنند.
وی گفت: از مردم قدرشناس استان می‌خواهیم که با توجه به شرایط فعلی و بنا به توصیه و تاکید ستاد ملی کرونا، از ترددهای غیرضروری به ویژه به واحد اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی پرهیز کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday