تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: متاسفانه عدم استفاده مردم قزوین از ماسک در ۳ هفته اخیر ۴ برابر شده و از ۱۲ درصد به ۴۹درصد رسیده است.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین با اشاره به بروز معضل عادی‌انگاری وضعیت کرونایی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار داشت: یکی از مصادیق این موضوع عدم استفاده از ماسک توسط مردم است؛ به طوری که متاسفانه عدم استفاده مردم قزوین از ماسک طی 3 هفته اخیر 4 برابر شده و از 12 درصد به 49 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه برگزاری مراسم عروسی و جشن همچنان بزرگ‌ترین معضل دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت بیماری کرونا است، اضافه کرد: همچنین حضور در مراسم عروسی هم قبل از اعمال محدودیت‌های فوق‌العاده کرونایی در ابتدای هفته جاری از 0.3 درصد به 6.6 درصد رسیده و 22 برابر شده بود.
نامدار با اشاره به افزایش حضور مردم در بازار با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و عید نوروز ادامه داد: روند حضور مردم در بازار و مراکز خرید عمومی در طول 3 هفته گذشته افزایشی بوده و با 5 درصد افزایش از 11.8 درصد به 16.8 درصد رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: در نهایت هم تماس با مبتلایان با تست مثبت کرونایی طی زمان یادشده متاسفانه افزایش یافته و از 56 در سه هفته قبل به 79 درصد رسیده است که البته برطرف کردن این معضل در دستور کار تیم‌های ردگیری و رهگیری طرح محله‌محور شهید سلیمانی قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر ضرورت دوری از گردهمایی و تجمعات خانوادگی در روزهای تعطیل مانند امروز گفت: تا زمانی که ایمن‌سازی جمعی در مقابل کرونا توسط واکسیناسیون صورت نگرفته، اجرای پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا باید در دستور کار مردم قرار داشته باشد.
نامدار کنترل ویروس کرونای انگلیسی در روستای حسین‌آباد کرد قزوین را خبری خوشحال‌کننده در روز میلاد حضرت علی(ع) دانست و افزود: با این حال کنترل ویروس در روستا به معنای منتشر نشدن آن در سایر نقاط استان نیست و همان‌طور که وزیر بهداشت هم گفتند هر بیمار مبتلا به کرونا را باید یک بیمار مبتلا به کرونای جهش‌یافته تلقی کرده و از تماس او با افراد سالم جلوگیری کنیم.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today