باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: ۵۵۰ دوز واکسن کرونا در مرحله دوم به جانبازان دارای مشکل ریوی در استان اختصاص یافته است.

سیدمحمد علوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان در توضیح این خبر اظهار کرد: جمعیت دنیا حدود ۸ میلیارد نفر است که برای ۷۰ درصد مردم جهان، ۱۲ میلیارد دوز واکسن در ۲ مرحله نیاز است، به همین دلیل هیچ کشوری نمی‌تواند واکسن موردنیاز همه مردم را تامین کند.
او زمان آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا را فردا، شنبه ۹ اسفند ماه عنوان کرد و افزود: براساس برنامه تعیین شده، ۵ هزار و ۹۷۰ دوز واکسن سهم خوزستان است که از این تعداد ۳ هزار و ۵۳۰ واکسن به اهواز اختصاص داده شده است.
علوی با بیان اینکه در این مرحله ۵۵۰ دوز واکسن کرونا به جانبازان دارای مشکل ریوی تزریق می‌شود، اظهار داشت: پرسنل بخش‌های آی سی یو، اورژانس و بخش عفونی از دیگر دریافت کنندگان واکسن هستند، ضمن اینکه تعدادی از این واکسن‌ها به پرسنل بخش آی سی یو بیمارستان بزرگ نفت و فاطمه زهرا(س) اهواز تزریق خواهد شد.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای در مرحله بعد در اولویت هستند، البته این واکسن جدید است و هنوز اثربخشی آن را نمی‌دانیم، ولی وزارت بهداشت برای حفظ سلامتی مردم همه سعی و تلاش خود را انجام می‌دهد.


 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today