ایرنا/ مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: از محل کمک های مردمی و با حمایت خیران از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۸ زندانی با جرایم غیرعمد و با مبلغ بدهی ۹۷۶ میلیارد ریال از زندان های استان آزاد شدند.

مصطفی کیشانی، مدیرکل زندان های هرمزگان در گلریزان جامعه ورزش هرمزگان که برای کمک به آزادی زندانیان دیه و جرائم غیر عمد و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و جمعی دیگر از مسوولان در سالن فجر بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۸۶ زندانی دیه و جرایم غیرعمد در زندان‌های استان با مبلغ بدهی یک هزار و 40 میلیارد ریال در حبس هستند.
وی تصریح کرد: برخی از زندانیان به دلیل یک حادثه و یک اشتباه، محکوم به چندین سال حبس می شوند که این مددجویان پس از سالها تحمل حبس، از کرده خود پشیمان و به نوعی متنبه می شوند و هم اکنون نیازمند یاری خیران برای بازگشت به آغوش خانواده هستند.
مدیرکل زندان های هرمزگان بیان کرد: کار خیر از جمله کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اثر فردی و اجتماعی دارد و موجب ثواب دنیوی و اخروی و کمک به رفع فقر از چهره جامعه اسلامی می شود.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این مراسم کار خیر و خداپسندانه نیکوکاران در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را ارزشمند و آن را یک موهبت الهی دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده با اشاره به آیه‌های قرآنی و سفارش دین مبین اسلام نسبت به دستگیری نیازمندان به ویژه زندانیان و خانواده آنان، تصریح کرد: ورزشکاران با روحیه پهلوانی همیشه در کارهای خیر و خداپسندانه پیش‌قدم بوده و قدم های بزرگی در مسیر کمک به همنوعان خود برداشته اند.
وی خواستار مهارت آموزی مددجویان در زندان شد و افزود: این کار باعث خودکفایی فرد زندانی بعد از آزادی می‌شود و وی می‌تواند اقتصاد خانواده خویش را مدیریت کند.
در پایان این مراسم، شرکت‌کنندگان حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان دیه و جرایم غیرعمد در هرمزگان متعهد شدند.
همچنین در این جشن گلریزان ورزشکاران باستانی کار به اجرای برنامه‌ باستانی و کشتی پهلوانی پرداختند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today