هه وال موکریان/ رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی از تشکیل پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

غلامرضا بابایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: نیاز استان به گوشت مرغ روزانه بین ۲۰۵ الی ۲۳۰ تن است که میانگین تولید استان نیز ۲۱۸ تن است و قیمت گوشت مرغ برای مصرف کننده همان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان می باشد. فروش با قیمت بالا تخلف محسوب و با متخلفین مطابق قانون نظام صنفی به جد بر خورد خواهد شد.
وی افزود: از ۱۵ بهمن تاکنون در خصوص تنظیم بازار عرضه و فروش گوشت مرغ ۸۷۰ مورد بازرسی انجام و ۸۳ پرونده تخلف صنفی به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد و ۵۷۲ میلیون ریال تشکیل شده است که برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ضمن اشاره به نظارت کامل عملکرد مرغداری ها و گشتارگاه های استان، ابراز کرد: در راستای نظارت و بازرسی بر عملکرد مرغداری ها و گشتارگاه های استان پنج فقره پرونده تخلف صنفی با ارزش بیش از ۱۵ میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال و دو فقره پرونده تخلف صنفی برای گشتارگاه های مرغ به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
بابایی عنوان کرد: یکی از دلایل کمبود گوشت مرغ در سطح عرضه خروج غیر قانونی مرغ زنده و گشتار شده به مقصد استان های دیگر با قیمت بالاتر است که با هماهنگی نیروی انتظامی در صورت مشاهده حمل و نقل بدونه مجوز بهداشتی و غیر قانونی با عاملان برخورد خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: روزانه ۷۰ الی ۸۰ تن تخم مرغ نیاز استان است که در حال حاضر با تلاش همکاران و فعالان صنف تخم مرغ فروشان به تعادل و ثبات نسبی رسیده ایم.
وی اضافه کرد: در خصوص تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم هیچ مشکلی وجود ندارد و این اقلام به حد کافی و نیاز ذخیره سازی شده است و در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۸۶۲ تن برنج سفید و ۲۵ هزار و ۵۷ تن شکر سفید و غیره ذخیره سازی شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today