ایرنا/ رئیس هیات نجات غریق و غواصی البرز گفت: تعطیلی دوباره استخرهای استان به دلیل شیوع ویروس کرونا مشکلات درآمدی این مراکز ورزشی مضاعف کرده است.

بیژن پیریایی، رئیس هیات نجات غریق و غواصی البرز اظهار کرد: بازگشایی ۱۵ روزه استخرها پس از ماه‌ها توقف در واقع موجب برگشت یک امید تازه به استخرهای استان و کارکنان آنها از جمله ناجیان غریق شده بود، اما تعطیلی دوباره، این استخرها را در شوک بزرگی برده است.
وی اضافه کرد: این در حالی است که در ۱۵ روزی که شاهد بازگشایی دوباره استخرها بودیم، در شلوغ‌ترین حالت ممکن شاید ۱۰ نفر در درون آب نبودند و خود استخرداران نیز با یک سرمایه‌گذاری و تبلیغات تلاش کردند تا رونق را به استخرها بازگردانند.
پیریایی بیان کرد: با بازگشت تعطیلی‌ها بار دیگر کافرماها بایستی به سمت لغو قراردادها و یا بیکار شدن نیروهای کار خود بروند که صدمات زیادی به این بخش وارد می کند.
رئیس هیات نجات غریق و غواصی البرز با بیان اینکه استخرها بسیار مظلوم واقع شده‌اند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تعداد افراد حاضر در استخرها به خصوص در فصل زمستان کم است که قابل مقایسه شاید با صف تله‌کابین‌ها نباشد.
وی ادامه داد: یک امیدی در حال بازگشت بود اما با این تعطیلی‌ها نه تنها خسارت‌های زیادی به آنها وارد شده و خواهد شد و این احتمال وجود دارد که دیگر ریسک نکرده و تا رسیدن به یک شرایط پایدار دیگر اقدام به بازگشایی استخرهای خود نکنند.
پیریایی گفت: پیش از این نیز با تعطیل شدن یک ساله استخرها، استخرداران از نظر مالی خسارت‌های فراوانی دیدند که این تعطیلی نیز ضربه مضاعفی از این بخش به آنها وارد خواهد کرد.
رئیس هیات نجات غریق و غواصی البرز ادامه داد: در حالی که ناجیان غریق و مربیان شنا کار خود را آغاز و استخرداران با یک سرمایه زیاد اقدام به آبگیری استخرهای خود کرده بودند اما در نهایت بار دیگر شاهد بیکاری ناجیان غریق و مربیان شنا و از سوی دیگر ممکن است تمام سرمایه استخرداران ما از بین برود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday