فارس/ فرمانده انتظامی طرقبه شاندیز از دستگیری باند خانوادگی سارقان حرفه ای وسایل و اموال مردم از باغ‌ویلاهای این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بهنام اویسی، فرمانده انتظامی طرقبه شاندیز به دستگیری یک باند خانوادگی سارقان باغ‌ویلاها اشاره کرد و گفت: این باند سرقت سه نفره اعضای یک خانواده بودند که نگهبانی ۴ باغ‌ویلا را بر عهده داشتند و با توجه به شناختی که از باغ‌ویلاهای منطقه داشتند در فرصت‌های مناسب دست به سرقت وسایل و اموال مردم می‌زدند.
وی اظهار کرد: متهم اصلی که سابقه کیفری ۱۰ فقره پرونده سرقت وسایل منزل و موتورسیکلت را دارد، در مواجه با ادله و مستندات غیرقابل انکار پلیس به بزه انتسابی مبنی بر ۶۰ فقره سرقت وسایل و اموال مردم به ارزش ۲ میلیارد ریال اعتراف کرده است.
فرمانده انتظامی طرقبه شاندیز با اشاره به این که مبارزه با سرقت یکی از اولویت‌های اصلی اقدامات پلیس است، تاکید کرد: به شهروندان توصیه می‌شود، هویت واقعی و مشخصات صاحبان آگهی‌دهنده در سایت کسب‌وکار دیوار را شناسایی و به‌خاطر داشته باشند، در زمان‌های مختلف از باغ و باغ ویلاهای خود سرکشی کنند، در به‌کارگیری کارگران در باغات از افراد قابل اطمینان و شناخته شده استفاده کنند.
اویسی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند به منظور پیشگیری از سرقت از موسسات مراقبتی و نگهبان انتظام استفاده کنند، خاطرنشان کرد: دوربین و حفاظ در باغ‌ها و ویلاها فقط سرعت انجام سرقت را به تاخیر می‌اندازد، بنابراین گماردن یک نفر سرایدار یا نگهبان قابل اعتماد به صورت دائمی ضروری است و باغداران و کارگران با مشاهده هرگونه خودرو و موتورسیکلتی که پیرامون باغ آنها متوقف است، بی‌تفاوت نبوده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، شماره پلاک و سایر مشخصات آن‌ها را یادداشت و سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید.
وی گفت: باغداران وسایل و ابزارآلات را در خانه‌باغ که مجهز به قفل‌های ایمن باشد نگهداری کنند و هرگز نزد افراد ناشناس و کسانی که اعتماد کافی به آنها ندارند از میزان اموال و دارایی موجود خود در ویلا صحبت نکنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar