ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی دمای هوای این استان تا اواسط هفته آینده در طول روز حدود هفت درجه سانتیگراد افزایش پیدا می‌کند.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان اظهار داشت: آسمان این استان تا دوشنبه هفته آینده پایدار بوده و به جز افزایش ابر، وزش باد قابل ملاحظه و گاها شدید و در برخی نقاط غبارصبحگاهی پدیده دیگری وجود ندارد.
وی اضافه کرد: البته برای امروز به علت عبور موجی از جنوب غرب کشور امکان بارش های خفیف و پراکنده در برخی از مناطق استان وجود دارد که از نظر مقدار قابل توجه نیست.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: از امروز جمعه تا اواسط هفته آینده دما با شیب ملایم بین پنج تا هفت درجه درجه افزایش خواهد داشت اما در این مدت همچنان سرما و یخبندان شبانه و صبحگاهی به خصوص در مناطق شمالی و شرقی استان حاکم است.
تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد حجم بارش‌های استان از ابتدای سال آبی جاری تا اواخر بهمن ۲۱۹ میلی‌متر بوده که نسبت به آمار ۲۰۴ میلی‌متر سال قبل هشت درصد افزایش یافته است.
همچنین این آمار نسبت به میانگین دوره‌های مشابه بلند مدت ۲۷ ساله(از مهر سال ۱۳۷۲ تا شهریور ۱۳۹۹) که ۲۵۹ میلی‌متر بود ۱۵ درصد کاهش دارد.
سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online