ایرنا/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا هیچ هموطنی به عنوان امدادرسان به شهر زلزله‌زده سی سخت سفر نکند.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این مردم در مدت چند ثانیه ثمره یک عمر تلاش خود را از دست دادند.
وی با تاکید بر اینکه ما موظف به ارائه خدمت به مردم هستیم، عنوان کرد: بنده و فرمانده سپاه، مدیرکل اطلاعات و سایر مدیران دستگاه های خدمت رسان نخستین کسانی بودیم که در محل وقوع زلزله حاضر شدیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما قدر شناس مردم هستیم و تا  بهبود شرایط در کنار این مردم حضور داریم، بیان کرد: همه مسئولان دنا کمک کردند مسئول کم کار نداشتیم.
کلانتری با اشاره به اینکه مردم در خانه های خود مشغول زندگی عادی بودند و این زلزله ظرف ۵ ثانیه طول کشید، گفت: در شرایط بحرانی باید رفتاری متناسب با این شرایط داشته باشیم.
وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی مردم و سعه صدر آنها در برخورد با این حادثه، افزود: از خدمات و زحمات همه مسئولان استانی و به ویژه مسئول شهرستان دنا و اعضای شورای تامین تقدیر و تشکر می کنم.
کلانتری با تاکید بر اینکه مسئولان همه پای کار بودند، بیان کرد: این محور بندی با نظر مسئولان شهرستان انجام شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در استان با اشاره به تقسیم شهرستان به ۹محور و آماده باش ۹ تیم در شهر سی سخت، بیان کرد: با جدیت پیگیر رسیدن محموله های کمکی به دستم مردم هستیم.
وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی جمعیت هلال احمر شهرستان دنا، گفت: برخی از مسائل را در مناطق طایفه ای و عشایری شاهد هستیم اما کم کاری، بی تعهدی و بی مسئولیتی نسبت به مردم دنا نشده است.
کلانتری با تاکید بر اینکه فرماندار مسئول و بیش ترین بار روی دوش وی است، تصریح کرد: همه مدیران شهرستان باید با فرماندار هماهنگ باشند چرا که اگر هماهنگی ها شکل بگیرد، دغدغه ها برطرف می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کشور ایران زلزله خیز است، عنوان کرد: باید قدرت شفافیت و صداقت با مردم را داشته باشیم و مسائل را با مردم در میان بگذاریم.
وی خواستار انجام تقسیم‌بندی‌های لازم برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم از سوی فرماندار شد.
کلانتری با بیان اینکه زلزله در شهر سی‌سخت و چند روستای اطراف اتفاق افتاده است، بیان کرد: تمام گروه‌های جهادی و موسسات خیریه که به شهرستان دنا مراجعه کرده‌اند باید شناسنامه‌دار شده و این گروه‌ها با دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرمانداری هماهنگ باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: همه کمک ها متعلق به مردم زلزله زده است و ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان باید با فرمانداری هماهنگ باشند و دوباره کاری نشود و در این خصوص ساماندهی در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه هلال احمر خودش محور است و برای خدمات رسانی مدل داشت، بیان کرد: ولی براساس مدل ما عمل کردند.
کلانتری با تاکید بر اینکه دپو کردن چادر خیانت به مردم و نظام است، تصریح کرد: این چادر برای مردم ارسال شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر به خانواده‌های پرجمعیت حتی سه چادر تحویل شود مشکلی وجود ندارد ولی وجود ۱۰ چادر در یک منزل ظلم به سایر زلزله‌زدگان است.
وی گفت: افرادی به دنبال زیر سوال بردن خدمات نظام و زحمات و تلاش‌های انجام گرفته هستند.
کلانتری با تاکید بر اینکه نظام سیستم دارد، بیان کرد: در صورت کم کاری مسئولی به‌طور قطع با آن‌ها برخورد می‌کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید ضعف ها و انتقادات مطرح شود، عنوان کرد: ما از هرگونه کمکی استقبال می‌کنیم.
وی ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و سپاه و همه دستگاه‌های خدمات رسان، اجرایی و نیروهای پرتلاش امدادی بیان کرد: نیروی راهور با مدل جدید ترافیک شهر را مدیریت کنید.
کلانتری با تقدیر از زحمات و خدمات شبانه روزی صداوسیما،خبرنگاران و همه اصحاب رسانه، تاکید کرد: انتظار می‌رود کمک‌های همدلانه و وفاق و اتحاد مردم و مسئولان از سوی همه رسانه‌ها به تصویر کشیده شود و از سیاه‌نمایی و ناامید کردن مردم خودداری شود. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مسئولان به علت حضور مستمر در بین مردم باید رپید تست(تست سریع کرونا) را به صورت مرتب انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه به نیروی انسانی نیاز نداریم، عنوان کرد: شیوع ویروس انگلیسی در استان های خوزستان، اصفهان و فارس وضعیت را خطرناک کرده و ما در محاصره ویروس انگلیسی قرار داریم  و باید برای جلوگیری شیوع کرونا خیلی مراقبت کنیم.
کلانتری گفت: تامین امنیت محموله ها کار مهمی است و تاکنون حتی یک مورد سرقت محموله در استان نداشتیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر عدالت توزیع در اقلام به مردم تاکید کرد و افزود: از توزیع پراکنده اقلام خودداری شود.
وی بر هماهنگی دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: آمار خانه‌های تخریبی در سطح شهر سی‌سخت مشخص شده است و به بنیاد مسکن تحویل داده می‌شود و خدمات را طبق این آمار ارائه می‌کنیم.
کلانتری با اشاره به اینکه تا فردا آمار واحدهای تعمیری مشخص می شود، گفت: برای تشکیل پرونده مردم از طریق سامانه دعوت می کنیم. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اینکه دولت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای احداث، بازسازی و نوسازی شهرستان دنا ابلاغ کرده و در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است، عنوان کرد: خانه هایی که ۱۰۰ درصد تخریب شده است ۲۰ میلیون تومان برای اسکان موقت به آنها تحویل می دهند.
وی تصریح کرد: مبلغ ۲۰ میلیون تومان به کسانی که کانکس تحویل بگیرند، پرداخت می شود.
کلانتری با تاکید بر اینکه اردوگاه اسکان اضطراری همان شب زلزله راه‌اندازی شد، بیان کرد: مردم از این اردوگاه استقبال نکردند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی کمپ کانکسی در شهر سی سخت خبر داد و گفت: این کمپ در ۲ سایت سپاه و آموزش و پرورش برقرار است.
وی افزود: بسیج جامعه پزشکی کمک‌های بسیاری انجام داده است و زحمات آنها قابل تقدیر است.
کلانتری ادامه داد: قسط نخست ۱۰ میلیون تومانی به  ۱۳۵ نفر از مردم زلزله زده سی سخت پرداخت می شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراد اندکی بودند مانع خدمات رسانی به مردم می شدند نباید از این افراد بگذریم.
وی اظهار داشت: اینجا همه یک تیم هستیم و باید در خدمت به مردم باشیم.
کلانتری با بیان اینکه بزرگ ترین بحران ها را پشت سر گذاشتیم، گفت: تنها شورای تامین در کشور بودیم که رئیس شورای امنیت تک تک اعضا را مورد تقدیر قرار داد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار داریم با انرژی بیشتر در بین مردم باشید و در صورت بروز کوچک‌ترین مشکلی حضور فعال داشته باشید و نیروها در منطقه مستقر باشند.
وی با تاکید بر اینکه تیم تعمیرات آب، برق، گاز، مخابرات و درمانی در منطقه زلزله‌زده مستقر باشند، گفت: ساماندهی وضعیت روستاها در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today