ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: در حال حاضر ۱۰۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که حال ۶ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان اظهار کرد: از مجموع افراد بستری در بیمارستان های هرمزگان، ۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.
وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک فرد دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در هرمزگان جان خود را از دست داد و شمار جان باختگان این ویروس در استان به یک هزار و ۲۷ نفر رسید.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان خاطرنشان کرد: هم اکنون یک هزار و ۲۹۵ مبتلا به کرونا در هرمزگان در قرنطینه خانگی به سر می برند و وضعیت آنها به صورت مستمر از طریق کارشناسان شبکه‌های بهداشت و درمان رصد می شود.
نوروزیان با هشدار نسبت به عادی انگاری شرایط و تبعات سوء آن در جامعه، تصریح کرد: در هفته اخیر شمار مبتلایان بستری و فوتی کرونا در استان اندکی کاهش داشته، اما با این حال ما شاهد شیوع گسترده کووید ۱۹در برخی از مناطق روستایی هرمزگان هستیم .
وی تصریح کرد: طی هفته اخیر بستک، بندرخمیر و پارسیان بیشترین میزان ابتلا به کرونا را داشته‌اند و پس از آن در بندرلنگه، بندرعباس، کیش، جاسک و سیریک هم تا حدودی افزایش موارد مثبت کرونا گزارش شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه وضعیت استان بسیار شکننده و حساس است، گفت: تاکنون ۱۳ فرد مبتلا به کرونای جهش یافته در استان شناسایی شده است و متاسفانه سن مبتلایان مراجعه کننده به مراکز درمانی در هرمزگان رو به کاهش است که این نشانه خوبی نبوده و حاکی از گسترش کرونای جهش یافته در استان است.
نوروزیان با اشاره به سرعت و عوارض بیشتر کرونای جهش یافته از مردم خواست با مشاهده اولین علائم بیماری در خود یا اطرافیان بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنند.
وی با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان با واکسن روسی اسپوتنیک، گفت: تاکنون هیچ عارضه و مشکلی به تزریق شدگان در مرحله اول گزارش نشده است.
به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان در مرحله دوم واکسیناسیون کرونا ۲ هزار و ۲۰۰ دوز واکسن به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تحویل داده شده که بر اساس اولویت های تعیین شده و ابلاغی به ۲۲۰۰نفر از جمله نیروهای بهداشتی، نیروهای اورژانس، بهورزان با بیماری زمینه ای و دیگر گروه های هدف تزریق می شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today