فارس/ مدیرکل محیط حفاظت محیط زیست استان البرز ضمن تأکید بر اهمیت حمایت از حیات وحش و توجه به محیط زیست، گفت: یکی از دوست داران محیط زیست یک بهله عقاب طلایی که مصدوم شده بود را به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داد تا تیمار شود و به حیات وحش برگردد.

فردین حکیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به اهمیت نظارت بر صنف فروشندگان پرنده، از تحویل یک بهله عقاب طلایی مصدوم از یکی از دوستداران محیط زیست به اداره حفاظت محیط زیست اشتهارد خبر داد و اظهار کرد: این عقاب طلایی جهت تیمار، بازپروری و حصول سلامتی کامل به مرکز تیمار و پروری حیات وحش ساوجبلاغ منتقل شد.
وی تصریح کرد: عده محدودی از افراد به دنبال شکار، زنده گیری، خرید و فروش و جدا کردن حیات وحش از زیستگاه‌های طبیعی و نگهداری آنها در قفس هستند اما عده ای هم هستند که با مشاهده هر گونه تخلف و یا حیات وحش آسیب دیده، بر حسب مسؤولیت اجتماعی خود، اقدام به نجات آنها و تحویل به ادارات محیط زیست می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز بیان کرد: مأموران یگان حفاظت استان البرز طی بازدیدهایی که روزهای گذشته صورت گرفت یک مرکز غیرمجاز اقدام به نگهداری از 14 فرد انواع قرقاول «آمریکایی، بلژیکی و لیمویی» کرده بود که برخورد قانونی با مرکز مذکور صورت گرفت.
حکیمی با بیان اینکه این پرونده‌ها ضبط شدند، عنوان کرد: در این میان 4 فرد پرنده طاووس نیز توسط مأموران یگان حفاظت کشف شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday