مهر/ سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی شیراز گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا در فارس تاکنون مجموع قربانیان کرونا در استان به ۳ هزار و ۲۵۷ نفر رسیده است.

دکتر اورنگ ایلامی، سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام جان باختن دو هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۵۷ نفر اعلام کرد.
وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۵ هزار و ۵۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۶ هزار و ۲۳۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۷ هزار و ۵۲۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۷۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۹ هزار و ۳۰۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۳۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر ایلامی همچنین از بهبودی ۱۷۰ هزار و ۸۷۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا ویروس و ورودی بیمارستان‌های استان تاکید کرد: با توجه به ورود ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی به استان و قدرت سرایت پذیری و بیماری زایی بسیار بالای آن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش نیاز است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online