صدا و سیما/ مراجعه به مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان فارس افزایش یافته است.

دکتر مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با هشدار به هم استانی‌ها در خصوص رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی، از افزایش مراجعه به مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در سطح استان خبر داد.
دکتر مهرزاد لطفی گفت: افزایش قابل توجه مراجعان به مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان، نشان از افزایش سرعت ابتلا به این بیماری و انتقال آن در بین افراد جامعه است.
وی با ابراز نگرانی از وضعیت پیش رو نسبت به بیماری کووید۱۹ و ورود ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان، افزود: بی توجهی‌ها و سهل انگاری‌ها در برابر کروناویروس، یک تهدید جدی بوده و افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر را به همراه دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش ورودی بیماران به بیمارستان‌های استان خبر داد و اظهار کرد: رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و افزایش موارد بستری در بیمارستان‌های استان، بحرانی دوباره را به همراه دارد و برای دستیابی به وضعیتی مناسب در استان، به همکاری و مشارکت کامل مردم در این زمینه نیاز داریم.
دکتر لطفی یادآور شد: شدت سرایت پذیری و بیماری زایی ویروس جهش یافته موسوم به کرونای انگلیسی بسیار بالا است و باید نسبت به رعایت دستورات بهداشتی بیشتر احساس مسوولیت کرد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online