پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان همدان از شناسایی فردی‌ که با برقراری تماس با افراد مختلف به بهانه برنده شدن در قرعه کشی خودرو اقدام‌ به کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد، رئیس پلیس فتا استان همدان اظهار کرد: یکی از شهروندان نهاوندی ضمن مراجعه به پلیس فتا، با ارائه پرونده شکایت مبنی‌بر کلاهبرداری اینترنتی عنوان کرد طی تماس تلفنی توسط فردی ناشناس مبنی بر شما در قرعه کشی خودرو برنده شده‌اید که جهت انجام امور اداری و هزینه حمل و نقل آن بایستی مبلغ 48/000/000 ریال واریز نمایید که پس جلب اعتماد بنده مبلغ مورد نظر را به حساب فرد کلاهبردار واریز کردم که پس از واریز وجه هیچ گونه جوابی به تماس های تلفنی بنده داده نشد، به دلیل حساسیت موضوع، پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی ادامه داد: متهم با ادبیات واحد و تعریف شده‌ای که جلب اعتماد کند، قربانی را فریب داده و با جلب اعتماد وی اقدام به کلاهبرداری کرده است.
سرهنگ سرخوش‌نهاد گفت: کارشناسان پلیس فتا نهاوند با به‌‌کارگیری روش‌های فنی و تخصصی‌و پیگیری‌های شبانه روزی فرد کلاهبردار را شناسایی کردند.
رئیس پلیس فتا استان همدان بیان داشت: با توجه به فعال شدن رمز پویا مشتریان بانک‌ها، کلاهبرداران به ترفند مهندسی اجتماعی و تبلیغات اغوا کننده روی آوردند و با ترفندهای لازم اطلاعات بانکی آن‌ها را دریافت می‌کنند. در این فضا کاربران نیز باید محتاط باشند و فریب وعده‌های دروغین را نخورند که یکی از این وعده‌ها تماس‌ها و پیامک‌های کذب تحت عنوان برنده شدن در انواع قرعه کشی است.


 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today