فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سه مورد مشکوک به کرونا انگلیسی در سقز و یک مورد در سنندج شناسایی ش که دو مورد آن قطعی اعلام شده است.

فرزین رضایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: موضوع اصلی کنونی، ویروس‌های جهش‌یافته است که چند مورد در استان شناسایی و اعلام شده است.
وی خاطرنشان کرد: سه مورد مشکوک در سقز و یک مورد در سنندج شناسایی شد که دو مورد آن قطعی اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: براساس دستور ستاد کرونا، اداره کل راه و شهرسازی کردستان باید یک قرنطینه را در مرز ایجاد کند تا مسافران ورودی به مدت دو هفته در این مکان قرنطینه شوند.
رضاعی یادآور شد: در چند روز گذشته بیش از یک هزار نفر از ایرانی‌هایی که در عراق کار می‌کردند به کشور بازگشته‌اند و پیش‌بینی ما این است که تا آخر سال هر روز جمعی از این افراد به کشور بازگردند و امکان ایجاد فضای قرنطینه برای تعداد افراد در مریوان وجود ندارد.
وی بهترین گزینه برای مقابله با این ویروس را ممنوعیت ورود مسافرین ایرانی و خارجی از مرزهای استان اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: امکان در حد 50 تا 60 نفر قرنطینه و ارائه خدمات در شهرستان مریوان وجود دارد در زمینه تغذیه این افراد هم می‌توانیم از ظرفیت بیمارستان‌ها استفاده کنیم.
رضاعی خواستار خودداری مهمانسرای ادارات از پذیرش مهمان شد و گفت: مدیریت و تصمیم‌گیری برای مهمانسراهای بهزیستی، ورزش و جوانان و اداره کار به ستاد کرونای شهرستان مریوان داده شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online