ایرنا/ رییس شبکه دامپزشکی اشنویه گفت: در قالب اجرای طرح جمع‌آوری عرضه‌کنندگان مرغ زنده در این شهرستان، ۹ مرکز ذبح و عرضه مرغ زنده جمع‌آوری شد.

رامین علیپور، رییس شبکه دامپزشکی اشنویه ابراز کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد طیور در بسیاری از مناطق کشور از جمله آذربایجان‌غربی و به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک، برخورد با عرضه‌کنندگان و عوامل فروش طیور زنده ادامه دارد.
وی گفت: این اقدام به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی، حفظ و صیانت از حقوق و سلامت شهروندان و اجرای مصوبات ستاد شهرستانی پیشگیری از کرونا با همکاری مرکز بهداشت، شبکه دامپزشکی، نیروی انتظامی و دستور دادستان این شهرستان انجام شد.
رییس شبکه دامپزشکی اشنویه اظهار کرد: ۱۱ واحد دیگر از این مراکز نیز به دلیل تخلف به دادگاه معرفی شده‌ است که به‌زودی مراحل قضایی و قانونی در مورد این تخلفات آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: روش عرضه مرغ زنده و کشتار غیربهداشتی و غیراستاندارد به علت احتمال انتقال بیماری در بسیاری از کشورهای جهان منع قانونی دارد و این روش یک شیوه منسوخ شده در عرضه گوشت مرغ به شمار می‌رود.
علیپور بیان کرد: با تشکیل یک تیم نظارتی در این شهرستان متشکل از شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و دستگاه قضایی به صورت مستمر بر مراکز عرضه‌کننده مرغ زنده در این شهرستان نظارت شده و با متخلفان برخورد صورت می‌گیرد.
رییس شبکه دامپزشکی اشنویه از شهروندان خواست همه فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کرده و هرگونه موارد غیربهداشتی را نیز در صورت مشاهده در اسرع وقت با شماره تلفن ۴۴۶۲۵۷۱۰ اطلاع دهند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today