ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه هرچه تعداد تست‌گیری کرونا بیشتر باشد، تعداد بیشتری از بیماران شناسایی خواهند شد گفت: رکورد تست‌گیری کرونا در خوزستان شکسته شد.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اعلام این خبر بیان کرد: ۱۴ هزار تست در خوزستان از افراد مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان گرفته شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.
وی با بیان اینکه اکنون در فرودگاه‌ها، راه‌آهن و مرزهای خوزستان، بیماریابی افراد مبتلا به کرونا در حال انجام است افزود: هرچه مشارکت مردم در این زمینه بیشتر باشد زنجیره انتقال بیماری بهتر قطع می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: طرح غربالگری شهید قاسم سلیمانی هم اکنون در خوزستان در حال انجام است که به شناسایی مبتلایان به کرونا و قرنطینه آنها کمک بسیاری می‌کند.
وی افزود: همکاران ما در مراکز بمارستانی و بهداشت و درمان خوزستان شبانه روز در حال فعالیت هستند تا پیک بیماری در این استان کنترل شود.
ابول نژادیان گفت: در مرحله دوم واکسیناسیون کرونا، حدود ۷۰۰ دوز واکسن برای جانبازان نخاعی، شیمیایی، نابینا و تنفسی خوزستان در نظر گرفته شده که کار تزریق آن از امروز در اهواز شروع شده است.
وی بیان کرد: همچنین حدود سه هزار دوز واکسن در این مرحله برای کادر درمان خوزستان لحاظ شده که به کارکنان بخش آی.سی.یو و اورژانس بیمارستان‌های کرونایی استان تزریق خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: بار مراجعه به بیمارستان های استان از جمله شهرستان‌های اهواز، ماهشهر، دزفول و شوشتر همچنان روند صعودی دارد که انتظار داریم مردم پروتکل ها را رعایت کنند.
 
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today