فارس/ معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد از سوختگی و جراحت شدید ۲ نوجوان ۱۵ و ۱۲ ساله، در حین ساخت مواد محترقه در منزلی مسکونی، در شمال غرب این شهر خبر داد.

آتشپاد دوم مهدی رضایی، معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد از سوختگی و جراحت شدید ۲ نوجوان ۱۵و۱۲ ساله، در حین ساخت مواد محترقه در منزلی مسکونی، در شمال غرب این شهر خبر داد و گفت: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر شنیدن انفجار از داخل یک منزل مسکونی، ستاد فرماندهی بلافاصله آتش‌نشانان و نجاتگران ایستگاه ۳۶ را به محل حادثه در بلوار توس اعزام کرد.
وی افزود: با حضور آتش نشانان و نجاتگران در محل مشخص شد، دو نوجوان ۱۵ و ۱۲ ساله در حین ساخت ترقه برای چهارشنبه سوری، در راه پله یک منزل مسکونی ۲ طبقه به دلیل انفجار مواد محترقه دچار سوختگی و آسیب چشمی شدید شدند که آتش‌نشانان بلافاصله ضمن ایمن‌سازی محیط حادثه، این ۲ نوجوان را برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل دادند.
رضایی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های دقیق در محل مشخص شد، این ۲ پسر که با یکدیگر همسایه بودند در اقدامی خطرناک و به دور از چشم والدین خود، در حین ساخت ترقه دست‌ساز به دلیل نامشخصی باعث به‌وجود آمدن انفجاری مهیب، توام با خسارت و تخریب دیوار و شکستگی‌ شیشه‌های منزل‌شان و سوختگی شدید و آسیب جدی به خود شدند.
گفتنی است؛ این دومین اتفاق مربوط به چهارشنبه سوری در کمتر از یک هفته در شهر مشهد است و در حادثه قبلی دو پسر نوجوان ۱۰ و ۱۴ ساله از ناحیه صورت و دست دچار سوختگی شدند که همچنان در بیمارستان تحت درمان هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar