فارس/ استاندار کردستان گفت: در سفر معاون اول رئیس جمهوری به کردستان اختصاص یک هزار و 350 میلیارد تومان برای تسریع در اتمام پروژه‌های در دست اقدام تصویب شد.

بهمن مرادنیا، استاندار کردستان اظهار کرد: توجه به معلولین از زمان فعالیت مشاور استاندار در امور معلولین در استان چندین برابر شده است.
وی تصریح کرد: وظیفه داریم قانونی که تحت عنوان حمایت از معلولین وجود دارد را مورد توجه قرار داده و به آن عمل کنیم چون قرار نیست انسانی به خاطر یک نقص عضو از حق و حقوق اجتماعی خود محروم بماند.
استاندار کردستان با بیان اینکه 10 درصد جامعه معلولین هستند، گفت: از مدیران و مسئولان انتظار هست که به سادگی از کنار جامعه معلولین عبور نکنند و به وظایفی که در این حوزه دارند، عمل کنند.
مرادنیا اضافه کرد: باید در استان یک هدف‌گذاری در زمینه رشد مصارف به منابع بانکی داشته باشیم چراکه کردستان نیاز به توسعه دارد از این رو باید سرمایه‌گذاری با تزریق منابع بانکی در استان صورت بگیرد.
وی افزود: حرکت‌های خوبی انجام گرفته اما، باید چشم‌انداز برای توسعه استان را بالاتر ببینیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه در زمینه حمایت از ایتام و کودکان طرح محسنین از عملکرد مدیران گله‌مند هستم، گفت: مدیران ما باید خودشان در این حوزه پیش‌قدم بوده و الگویی برای مردم باشند.
مرادنیا اضافه کرد: از منابع غیردولتی یک میلیارد تومان به تامین جهیزیه مددجویان پشت نوبتی کمیته امداد استان کمک می‌کنیم.
وی گفت: در اطلاع‌رسانی خدمات ضعف داریم اما این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که برخی از فعالین عرصه رسانه تمایلی به اطلاع‌رسانی در مورد اتفاقات خوب در استان ندارند.
استاندار کردستان اضافه کرد: یک هزار و 350 میلیارد تومان در سنندج برای تسریع در اتمام پروژه‌های در دست اقدام در سفر معاون اول به استان تصویب شد.
مرادنیا گفت: در سفر نوبخت هم یک هزار و 550 از محل ماده 56 بانک‌ها برای استان مصوب شد و در کنار این هم پروژه‌های بزرگ با 30 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تعریف شد.
وی با بیان اینکه ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه درست نیست، گفت: اینکه این اقدامات دیده نشود و بخواهند این سفرها را تبلیغاتی و غیره ببینند غیرمنصفانه بوده و فردای قیامت باید پاسخگو باشند.
استاندار کردستان با تاکید بر اینکه از نقد دلخور نیستیم، خاطرنشان کرد: به هر حال قاضی وجود دارد که قضاوت می‌کند از نقد هراس نداریم بلکه خوشحال هستیم و جایگاه ما می‌پذیرد که با آغوش باز از نقدها استقبال کنیم.
مرادنیا اضافه کرد: از نقد منصفانه استقبال می‌کنیم اما متاسفانه کسانی هستند که فقط به نقص‌ها می‌پردازند همه حرف ما این است که در کنار نقص‌ها به نکات مثبت هم بپردازید این عملکرد فلان دولت نیست این عملکرد نظام است.
وی اضافه کرد: کسانی که این مرز را قائل می‌شوند نادرست حرکت می‌کنند ما باید اینها را اصلاح کنیم.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online