فارس/ وزیر بهداشت گفت: روند شیوع ویروس در خوزستان بسیار بالاست و استان آتشین از نظر گرفتاری بیماری کرونا است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان در حالت آتشین شیوع کرونا قرار دارد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گلایه کرد.
نمکی ادامه داد: روند مرگ‌های روزانه کشور علی رغم ورود ویروس جهش یافته افزایش قابل ملاحظه نداشته است و امروز روند مرگ و میر دو رقمی است.
وی با بیان اینکه روند شیوع در استان خوزستان بسیار بالاست و اغلب شهرهای استان گرفتار بیماری هستند، متذکر شد: متاسفانه این ویروس چهره متفاوت از ویروس ووهان دارد و شدت بیماری بسیار بالاست و بیماران سریع بدحال می‌شوند و جوانان را گرفتار می‌کند.
وزیر بهداشت گفت: حتی افرادی که زود مراجعه می‌کنند سریعا دچار درگیری ریه می‌شوند به طوری که از 70 بیمار اینتوبه در خوزستان سی بیمار در یک شبانه‌روز جان باختند که استاندار خوزستان درحال پیگیری و مدیریت امور است.
وی همچنین یادآوری کرد: در هند با پیدا شدن موارد جدیدی از ویروس موتاسیون یافته همه پروازها تعطیل شد در نیوزلند نیز با شناسایی یک مورد ویروس محدودیت شدید اعمال شد اما الان در خوزستان که کانون سنگین آلودگی است تست در قطار و هواپیما الزامی نیست که متاسفانه این موضوع منجر به این خواهد شد کنترل بیماری از دست ما خارج شود.
نمکی تصریح کرد: تخت‌های بیمارستانی در خوزستان افزایش یافت و کمبود دستگاه‌های اکسیژن‌ساز نیز رفع شده است. در استان خوزستان متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار پایین است و هنوز هم نسبت به متوسط کشوری رعایت پروتکل‌ها بسیار پایین است که این موضوع نشان می‌دهد مدیریت بیماری با این سطح رعایت بسیار پایین است.
وی بیان کرد: به همکارانم و مسوولان اجرایی خصوصا استان خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و ... تذکر می‌دهم که مراقب باشید آتش بیماری کرونا به استان‌های همجوار خوزستان نیفتند که کار بسیار سخت خواهد شد.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today