فارس/ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون کارخانه بیواتانول باشت از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و امیدواریم که با تزریق اعتبارات در سطح ملی و تسهیلات این پروژه به مرحله بهره‌برداری برسد.

سید هاشم موسوی جهان‌آبای، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی خان احمد باشت که با حضور معاون رئیس جمهور در امور اجرایی و معاون اقتصادی استاندار برگزار شد، اظهار کرد: شهرک صنعتی خان احمد باشتی با مساحت با 100هکتار که 70 هکتار آن عرصه صنعتی ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم از جمله برق، آب و گاز این شهرک تأمین شده است، افزود: شهرک صنعتی خان احمد در شاهراه حیاتی شمال جنوب و محور مواصلاتی چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر با توجه به موقعیت استراتژیک و ممتازی که دارد از شهرک‌های صنعتی خوب استان به‌شمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر ۴۷ درصد از زمین های شهرک صنعتی خان احمد در شهرستان باشت معادل ۳۳ هکتار به متقاضیان واگذار شده است.
موسوی گفت: طرح کارخانه بیواتانول که از پروژه های جهش تولید به شمار می‌رود در زمینی به مساحت نزدیک به 15 هکتار بوده که در ابتدای کار با اسناد خزانه زمین احداث این کارخانه اخذ شد.
وی ادامه داد: زمین احداث کارخانه بیواتانول در مرداد ماه سال گذشته با سرمایه گذاری نزدیک به 400 میلیارد تومان شروع به فعالیت کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاکنون این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است و امیدواریم که با تزریق اعتبارات  در سطح ملی و  تسهیلات این پروژه از روند خوبی برخوردار شود.
موسوی در ادامه گفت: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال 135 نفر ایجاد می شود.
وی ابراز کرد: با حمایت های صورت گرفته در سال های اخیر از جمله تقسیط بدون بهره حقوق انتفاع و تخفیف ۵۰ درصدی حق بهره بردای از زمین و زیرساخت های صنعتی شرایط خوبی برای سرمایه گذاری درشهرک صنعتی خان احمد ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: شهرک های صنعتی استان با امکانات مناسب آب، برق، گاز و خطوط تلفن و اینترنت آماده استقبال از سرمایه گذاران است.
موسوی خاطرنشان کرد: از دیگر پروژه های مهم  این شهرک کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان در زمینی به مساحت نزدیک به هفت هزار مترمربع و اشتغال 22 نفرو  از مهمترین طرح های در شهرک صنعتی خان احمد  باشت است.
در ادامه حشمت الله صمیمی دوست، معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: پروژه احداث کارخانه بیواتانول زیرمجموعه سازمان ئیدرو وابسته به وزات صنعت است.
وی گفت: براساس برآورد کارشناسی شده نزدیک به 800 میلیارد تومان  در این طرح باید هزینه شود تا این طرح به مرحله تکمیل و بهره برداری برسد.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: مبلغ 400 میلیارد تومان اعتبار این پروژه از سوی سازمان ئیدرو وابسته به وزارت صنعت و معدن تامین و مبلغ 400 میلیارد تومان دیگر از طریق تسهیلات بانکی به این پروژه اعتبار تزریق می‌شود.
صمیمی دوست خاطرنشان کرد: در آخرین پیگیری‌های که از سوی استاندار انجام گرفته با مدیرعامل بانک سپه کشور مقرر شد که این بانک با همکاری بانک صنعت معدون و بانک ملی این پروژه تامین مالی شود.

 

 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today