ایرنا/ مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: باد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت این استان را تا ۲ روز آینده فرا می‌گیرد.

رضا مرادی، مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی با بیان این مطلب اظهار کرد: یک سامانه ناپایدار جوی از پنجشنبه شب تا روز جمعه به کشور و این استان وارد می‌شود که در برخی از ساعات موجب رگبار باران و در ارتفاعات برف می‌شود.
وی بیان کرد: سرعت وزش باد در ساعاتی از روز جمعه به ویژه ساعات بعدازظهر شدید پیش‌بینی شده است.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: این سامانه بارشی تمام مناطق استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.  
مرادی اظهار داشت: لغزندگی جاده‌ها و معابر به دلیل طبیعت بارش‌های رگباری، احتمال شدت گرفتن نقطه‌ای بارش‌ها و ایجاد روان آب در برخی از نقاط این استان وجود دارد.  
وی گفت: احتمال آسیب به سازه‌های ناپایدار و سبک به دلیل وزش باد نیز وجود دارد که تحکیم سازه های ناپایدار و سبک از جمله پوشش گلخانه ها توصیه می‌شود.
مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: احتیاط در تردد از دیگر مواردی است که نیاز است رانندگانی که در ۲ روز آتی قصد عبور از جاده‌های این استان را دارند، مورد توجه قرار دهند.
وی عنوان کرد: ساوه با بیشینه دمای ۱۷.۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای ۳.۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
 
  
  

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today