باشگاه خبرنگاران/ بخشدار صیدون گفت: ۲ مداح و مرثیه سرا که در یک مجلس ترحیم در این بخش به اجرای برنامه پرداختند روانه بازداشتگاه شدند.

ابراهیم سپاس زاده، بخشدار صیدون از توابع شهرستان باغملک اظهار کرد: ۲ مداح و مرثیه سرا که در یک مجلس ترحیم در این بخش به اجرای برنامه پرداختند روانه بازداشتگاه شدند.
او افزود: بعد از فوت یکی از ساکنان روستای سردره بخش صیدون، در چند مرحله به خانواده وی توصیه شد تا با توجه به شرایط ویژه خوزستان از حیث شیوع کرونا و در جهت اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا، از برگزاری مراسم عمومی پرهیز کرده و مراسم تشییع را خانوادگی و با حضور حداکثر ۵۰ نفر برگزار کنند و از پسر این مرحوم نیز تعهد گرفته شد تا شاهد برگزاری یک مراسم شلوغ نباشیم اما این خانواده جسد فرد متوفی را ساعت ۶ صبح از سردخانه تحویل گرفتند و تا حدود ساعت ۹ مراسم تشییع را به تاخیر انداختند تا جمعیت زیادی در مراسم حضور پیدا کنند.
سپاس زاده با بیان اینکه این مراسم با حضور ۲ مداح محلی برگزار شد، اظهار داشت: شب گذشته یکی از این مداحان بازداشت شد و فرد دیگر نیز امروز دستگیر و روانه بازداشتگاه گردید.
بخشدار صیدون با اشاره به صدور حکم بازداشت برای پسر متوفی تصریح کرد: در اولین فرصت این فرد نیز بازداشت خواهد شد تا دادگاه در مورد تخلفات او تصمیم‌گیری کند.
این مقام مسئول در پایان گفت: سلامت مردم خط قرمز ما است و با کمک دستگاه قضا با تمام کسانی که اقدام به برگزاری مراسم ترحیم کنند و خوانندگان این مراسم برخورد قانونی می شود.


 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today