ایرنا/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان با بیان اینکه واژگونی وسایل نقلیه از نوع میکسر بتن بسیار خطرآفرین است، گفت: ظهر امروز یک دستگاه میکسر در میدان شیرسنگی شهر همدان واژگون شد اما مصدومی نداشت.

سرهنگ فرخ جمالی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان در تشریح این حادثه اظهار داشت: میکسر بتن هنگام عبور از سمت خیابان گلزار به میدان شیرسنگی در قسمت سربالایی و سر پیچ به علت اضافه بار واژگون شد.
وی با انتقاد از نبود زیرساختی برای اعمال قانون میکسرها متخلف بیان کرد: چنانچه خودرویی در مجاور این میکسر تردد می کرد احتمال سقوط بر روی آن پس از واژگونی و جان باختن چند تن وجود داشت که خوشبختانه هنگام واژگونی خودرویی در مجاور میکسر تردد نمی کرد.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان افزود: ظرفیت حمل بار در کارت خودرو میکسرهای بتن مشخص است اما بیشتر مواقع رانندگان ظرفیت تعیین شده را برای صرفه جویی در رفت و آمد، وقت و هزینه رعایت نکرده و بیش از ظرفیت اقدام به بارگیری می‌کنند.
سرهنگ جمالی اضافه کرد: این اقدام انها سبب بر هم خوردن تعادل وسیله نقلیه به ویژه در سر پیچ ها و واژگونی آنها می شود همچنین در یک نمونه که به تازگی در ابتدای خیابان امیرکبیر رخ داد خودرو میکسر به علت سنگینی بار در آسفالت فرو رفته و واژگون شد.
وی گفت: ماموران در صورت مواجهه با این قبیل تخلف ها، راننده میکسر را جریمه می کنند و به علت ورود خسارت به زیرساخت و ابنیه شهری باید برای اعمال قانون به شهرداری ها معرفی شوند.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان اظهار داشت: طبق ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات، شرکت ها و موسسات حمل و نقل بار و مسافر و رانندگان وسایل حمل نقل عمومی، در صورت تخلف از ضوابط حمل بار، مسافر و ایمنی عبور و مرور در راه های کشور توسط ماموران جریمه و در صورت حمل بار اضافی مسافر یا ایراد خسارت به راه، ابنیه تاسیسات، این خودروها متوقف و برای پرداخت خسارت به شهرداری معرفی شوند.
سرهنگ جمالی ادامه داد: برای پیشگیری از تکرار تخلف و بروز حوادث ناگوار همچنین جلوگیری از بروز خسارت به زیر ساخت ها باید شهرداری زمینه و سازو کار اعمال قانون این قبیل خودروها را فراهم کرده و جریمه پیش بینی شده نیز بازدارندگی لازم را داشته باشد.

  
 

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today