مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان با افزایش ۲۱ مورد جدید به ۲۷ هزار و ۹۰۷ نفر رسید.

سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ابراز کرد: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا صبح امروز ۲۷ هزار و ۹۰۷ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۳ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند، افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تائید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرار گرفته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه هم اینک ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند، گفت: از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی یک هزار و ۱۶۶ نفر از هم استانی‌های عزیز باوجود دریافت استاندارد ترین خدمات درمانی جان خود را از دست داده‌اند.
هاشمی شهری با اشاره به انتشار ویروس جهش یافته انگلیسی در استان و کشور ادامه داد: این ویروس دارای میزان سرایت بالاتر و مرگ و میر بیشتری است و به شدت کودکان و نوجوانان را درگیر کرده و آسیب‌های بیشتری را دارد.
وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز، گفت: متأسفانه ویروس جهش یافته اصلاً مرز سنی را نمی‌شناسد و باید بیش از پیش مراقب افراد پر خطر جامعه بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: از مردم خواهشمندیم در تجمعات با هر عنوانی شرکت نکنند و از هرگونه دورهمی، مهمانی رفتن و مهمان پذیری خودداری کنند چون قدرت سرایت این ویروس به مراتب بالاتر و بیشتر است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today