ایرنا/ رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۳ فقره قتل در استان به وقوع پیوسته است که این رقم در مدت مشابه پارسال ۲۸ فقره بوده است.

سرهنگ مقصود رستگار،  رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی با بیان اینکه امسال آمار جرائم قتل عمدی کاهش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته هشت فقره از قتل‌های صورت گرفته در استان خانوادگی بود که در سال جاری ۶ فقره مربوط به اختلافات خانوادگی بوده است.
وی گفت: باوجود اینکه نرخ قتل در این استان نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است، اما قتل های خانوادگی یکی از دغدغه های اجتماعی این خطه است.
سرهنگ رستگار، شرایط نامناسب اقتصادی، پایین آمدن آستانه تحمل افراد در سطح جامعه و کمرنگ شدن و ضعف باورهای دینی و مذهبی در بین جوانان را از علل وقوع جرم در جامعه عنوان کرد.
رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی با بیان اینکه ضعف نهاد خانواده در حل بحران‌ها و مشکلات خانوادگی هم در این زمینه تأثیرگذار است، افزود: فرهنگ سازی در خصوص میانجی‌گری بستگان در مورد اختلافات خانوادگی و تلاش برای صلح و سازش می تواند آسیب ها را کاهش دهد.
وی با اشاره به رد پای اعتیاد و مواد مخدر در وقوع جرم اظهار کرد: برخورد با فروشندگان و قاچاقچیان مواد مخدر برای کاهش مواد مخدر در دسترس برای معتادان انجام می شود و نیاز است تا برخوردها و مبارزه با این ماده افیونی بیشتر شود.
رستگار افزود: آگاه‌سازی شهروندان نسبت به عواقب قانونی شرکت در نزاع و درگیری و حمل سلاح سرد و مجازات قتل و تبعات آن برای خانواده یکی دیگر از راهکارها برای کاهش جرم در جامعه است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today