ایرنا/ فرماندار کوهرنگ از وارد شدن خسارت به برخی باغات و سازه‌های ساختمانی و زیرساختی این شهرستان بر اثر وزش باد شدید خبر داد و گفت: این خسارت‌ها در حال بررسی و برآورد است.

مرتضی زمانپور، فرماندار کوهرنگ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته وزش باد در شهر چلگرد به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت و در گردنه‌ها به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت رسید که این موضوع منجر به شکسته شدن تعداد قابل توجهی از درختان، سیم‌ها و پایه‌های برق و دکل‌های مخابرات، تاسیسات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و برخی منازل مسکونی شده است.
وی ادامه داد: با پاره شدن سیم‌های برق، برق‌رسانی در برخی ساعت در شهرستان با اختلال روبرو شد اما پس از آن با کمک نیروهای پشتیبانی مشکل برطرف شد و هم اکنون شرایط شهرستان در وضعیت عادی قرار دارد.
زمانپور با بیان اینکه بارش‌های اخیر شهرستان به شکل باران بوده است، تصریح کرد: تمامی محورهای اصلی، فرعی و روستایی شهرستان باز است و مشکلی در خصوص ترددها شکل نگرفته است.
سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: بارش‌های اخیر خسارت زیادی در استان نداشته و به صورت موردی بر اثر وزش باد شدید آسیب‌هایی به برخی سازه‌ها وارد شده است.
خسرو کیانی در خصوص خسارت‌های وارد شده به باغات استان بر اثر سرمازدگی فصل اسفند نیز گفت: هرچند به صورت موردی گزارش‌هایی از دهیاری‌های استان ارسال شده است اما همچنان منتظر جمع‌بندی سازمان جهادی کشاورزی هستیم.
شهرستان کورهنگ از مناطق سردسیر و کوهستانی چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان واقع شده است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday