ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز گفت: ۲۷۰ هکتار از اراضی یکپارچه کشاورزی این استان که توسط سودجویان تغییرکاربری داده شده بود، آزادسازی و به عرصه کشاورزی بازگشت.

سرهنگ سید مجتبی موسوی، فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز اظهار کرد: در راستای اطلاعات واصله مبنی بر تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و شناسایی‌های صورت پذیرفته در مجموعه مدیریت جهاد شهرستان کرج، متاسفانه اراضی مرغوب و یکپارچه زراعی در منطقه پیشک یک و ۲ ماهدشت این شهرستان دستخوش تغییر کاربری غیر مجاز توسط افرادی سودجو و قانون‌شکن قرار گرفته است که با قطعه‌بندی و دیوارکشی در حال تغییر کاربری بود.
وی افزود: با اقدام به موقع مدیریت جهاد شهرستان کرج و دستورات حوزه دادستانی مرکز استان و با پشتیبانی نیروهای انتظامی و همکاری شهرداری ماهدشت ۱۰۰ مورد از تخلفات صورت گرفته اعم از دیوارکشی، احداث بنا و گودبرداری قلع و قمع شد.
فرمانده یگان حفاظت افزود: همزمان با این عملیات نیز با حمایت ویژه دستگاه قضایی ۳۵ قطعه بندی غیرمجاز صورت پذیرفته در اراضی کشاورزی اشتهارد با حضور نیروهای انتظامی قلع و قمع و آزادسازی شده است.
موسوی ضمن قدردانی از دادستانی شهرستان‌های کرج و اشتهارد تعداد قلع و قمع های انجام شده را در مجموع بیش از ۱۳۰ مورد به مساحت تقریبی ۲۷۰ هکتار اعلام کرد.
وی از برنامه‌ریزی لازم برای تقویت واحدهای گشت حفظ کاربری در روزهای پایانی سال و ایام نوروزی با همکاری دیگر دستگاه ها و همراهی نیروهای انتظامی در اجرای قوانین و مقررات حفاظت از اراضی خبر داد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday