ایرنا/ مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: تعداد ۶۰۰ نفر از تفکیک‌کنندگان زباله در آذربایجان‌شرقی ساماندهی و شناسنامه‌دار شدند.

علیرضا اصغری، مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری تبریز با بیان اینکه تعداد ۳۰۰ نفر نیز در مقابل بیماری های مختلف واکسینه شدند، ابراز کرد: افزایش قیمت مواد بازیافتی از جمله کارتن، آهن، شیشه و پلاستیک موجب افزایش تعداد تفکیک کنندگان زباله شده که البته از دید قانون جرم محسوب می شود؛ اما به مصلحت شهر است که تفکیک زباله از مبداء انجام شود که در این خصوص یک شرکت قرارداد دارد و توسط این شرکت سامان دهی تفکیک کنندگان غیرمجاز انجام شده است.  
وی گفت: دومین شهر بلندمرتبه ساز کشور هستیم بر این اساس به مدیریت نخاله های ساختمانی نیاز داریم زیرا ضایعات و مواد بازیافتی سرمایه هایی هستند که باید به چرخه بازگردد و تهدید بهداشت عمومی وجود نداشته باشد.  
اصغری ادامه داد: طرح هایی در خصوص بازیافت به ۱۰۰ میلیارد تومان در تبریز در حال اجرا می شود که ساخت سلول دو، سه، چهار و پنج و ارتقا طرح شیرابه این کلانشهر از جمله این طرح ها است.  
مدیرعامل مدیریت پسماند شهرداری تبریز همچنین با اشاره به راهکارهای مقابله با زباله گردی تبریز، تصریح کرد: باکس های زیرزمینی زباله افزایش می یابد و طرح تفکیک از مبداء از منازل و محلات راهکارهایی است که زباله گردی را کاهش می دهد.  
وی ادامه داد: در کلانشهر تبریز ۶ هزار باکس زباله وجود دارد که سه هزار عدد نوسازی و به مناطق شهرداری توزیع می شود.  
اصغری اظهار کرد: دو هزار پاکبان تمیزی شهر تبریز را برعهده دارند که البته نیازمند همکاری بیشتر مردم برای حفظ زیبایی و تنظیف این کلانشهر هستیم که رسانه ها در فرهنگ سازی این موضوع نقش مهمی را برعهده دارند.  

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today