ایرنا/ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: شرکت‌های معین توزیع روغن در استان، روغن جامد را در سبد مصرفی خانوار مردم پیش بینی نکرده است.

غلامرضا بابایی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به انتشار فیلم هجوم مردم برای خرید روغن نباتی در ارومیه، ابراز کرد: متاسفانه این فیلم در انبار یکی از فروشگاه های زنجیره ای این شهر گرفته شده و انتشار آن، شیطنت عده ای از افراد بوده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت های معین تامین کننده روغن نباتی مورد نیاز استان، روغن جامد در حد نیاز مصارف صنفی، صنعتی و خانوار را توزیع نمی‌کنند، اظهار کرد: به همین خاطر اختلاف قیمت بازار و مصوب حین توزیع، موجب وجود صف بین متقاضیان می شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات در راستای تامین روغن مورد نیاز در استان، استفاده از روغن جامد در شهرستان های جنوبی استان است که میزان مصرف را بالا می برد.
بابایی اضافه کرد: در حال حاضر روغن نباتی مایع و سرخ کردنی مورد نیاز خانوار به صورت خوراکی و سرخ کردنی در سطح تمامی فروشگاه های زنجیره ای آذربایجان غربی توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین مباشران تامین کننده روغن نباتی، به کارخانه های معین استان معرفی شده اند تا روغن مورد نیاز مصارف مختلف را به میزان نیاز تامین کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در زمان توزیع، ضمن هماهنگی با فرمانداران، بازرسان مقیم در سطح عرضه حضور مستمر دارند تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی تخلفی در سطح عرضه صورت نگیرد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today