فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۲۱ مبتلای جدید کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار بیماران کرونایی در شبانه‌روز گذشته در اردبیل، اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۲۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۲۱ بیمار بستری‌شده جدید، ۱۲ نفر از اردبیل، ۲ نفر از پارس‌آباد، یک نفر از مشگین شهر، ۴ نفر از گرمی و ۲ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۴ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۱۳۹ نفر است که از این تعداد ۳۹ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان‌های بیله‌سوار، نیر، کوثر، گرمی، نمین، سرعین و اصلاندوز در وضعیت آبی(کم‌خطر) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today