ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم استان بوشهر گفت: دلیل انتشار گسترده ویروس کرونا در این شهرستان، تنها مسافران غیربومی نیستند، بلکه مردم منطقه نیز باید در پیشگیری از شیوع این ویروس، بیشتر احساس مسئولیت و ایفای نقش کنند.

ایرج زنده بودی، رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم استان بوشهر ابراز کرد: با توجه به اینکه در چند روز اخیر مثبت شدن تست کرونا و شمار بستری بیماران کووید ۱۹ و به ویژه در مواردی ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در این شهرستان افزایش یافته است، مردم مطالبه بستن ورودی‌های شهرستان را دارند که در این زمینه ستاد مقابله با کرونا بجد پیگیر است و تنها نباید به این موضوع اکتفا کنیم.
وی اظهار کرد: با وجود سخت گیری در ورودی شهرستان، بازهم عده‌ای از مسافران غیربومی به طرق مختلف وارد شهر می‌شوند که می‌توانند منبع خطرناکی برای انتقال کرونا باشند؛ اما نباید تنها این موضوع را در انتشار این بیماری دخیل بدانیم و نیازمند همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: پرهیز از دورهمی و تجمع زیاد از جمله در مراسم تشییع در آرامستان، عروسی و جشن‌ها، کاهش برنامه‌های مذهبی و حضور نیافتن در سطح بازار و مغازه‌ها به جز در موارد ضروری از نکات مهم است که باید شهروندان نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.
وی اضافه کرد: از شهروندان انتظار داریم به حرمت همکاران درمانی شهرستان که شبانه روز در حال فعالیت هستند و  طرح شهید سیلمانی، برای قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ همکاری مضاعفی داشته باشند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar