ایرنا/ مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: باتوجه به اینکه احتمال هجوم ملخ‌های صحرایی در روزهای آینده به استان بوشهر و این شهرستان بسیار زیاد است، کشاورزان و باغداران مناطق روستایی در صورت مشاهده کانون این حشره آفت زا، به این مدیریت اطلاع دهند.

عباس تخم افشان، مدیر جهادکشاورزی گناوه ابراز کرد: براساس  پیش‌بینی فائو(سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) و سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر فراهم شدن  شرایط ورود ملخ‌های صحرایی به دلیل وجود جریانات جوی و  شرایط مساعد آب و هوایی، امکان هجوم این حشره در روزهای آینده به منطقه بسیار محتمل است.
وی گفت: کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی  به‌صورت روزانه در حال پایش و رصد وضعیت موجود هستند؛ اما باتوجه به وسعت اراضی، امکان رصد لحظه به لحظه همه مناطق امکان‌پذیر نیست و نیاز به همکاری مردم به ویژه ساکنان و کشاورزان روستاهای بخش مرکزی و ریگ داریم.
مدیر جهادکشاورزی گناوه اظهار کرد: روستاییان منطقه به محض مشاهده دسته‌جات ملخ، از طریق  شماره تلفن ۰۷۷۳۳۱۴۴۲۰۳ به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان گناوه اطلاع‌رسانی کنند.
تخم افشان گفت: در دو سال اخیر این شهرستان با هجوم ملخ‌های صحرایی مواجه شد که برای مقابله با آن از انواع روش‌های سمپاشی زمینی و هوایی نظیر دستگاه‌های یو ال وی، سمپاش فرغونی، پشت تراکتوری و توربولاینر و هواپیما استفاده شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar