برنا/ معاون بهداشت علوم پزشکي شيراز گفت: هم اکنون ۶۱۳ نفر مبتلا يا مشکوک به کرونا در بيمارستان هاي فارس بستر هستند که از اين تعداد، ۹۰ نفر در بخش هاي «آي سي يو» حضور دارند.

 عبدالرسول همتي، معاون بهداشت علوم پزشکي شيراز بعد از ظهر شنبه با اعلام آخرين آمارهاي مربوط به کرونا در استان فارس اظهار کرد: از ابتداي شيوع اين بيماري تاکنون، ۶۶۴ هزار و ۹۹۲ تست تشخيصي مولکولي در آزمايشگاه‌هاي استان تهيه شده که با بررسي نمونه‌هاي انجام شده، ۱۷۹ هزار و ۴۹۵ بيمار مثبت قطعي شناسايي شده است؛ همچنين از ابتداي آغاز طرح شهيد حاج قاسم سليماني تاکنون، ۴۷ هزار و ۵۴۰ مورد تست سريع انجام شده که از اين تعداد سه هزار و ۹۱۷ بيمار مثبت شناسايي شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۳ هزار و ۴۱۲ بيمار مبتلا به کوويد ۱۹ در استان فارس شناسايي شده است.
او مجموع بيماران مثبت و مشکوک داراي علائم که هم اکنون در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند را نيز ۶۱۳ نفر اعلام کرد و افزود: از اين تعداد، ۹۰ بيمار به دليل وخامت شرايط جسمي، در بخش‌هاي ICU، مراقبت‌هاي ويژه درماني دريافت مي‌کنند.
دکتر همتي در ادامه با اعلام جان باختن دو هم استاني ديگر در اثر اين بيماري طي روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشي از کوويد ۱۹ از ابتداي شيوع بيماري تا کنون را سه هزار و ۳۰۵ مورد اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه همچنين از بهبودي ۱۷۴ هزار و ۱۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بيمارستان‌ها ترخيص شده و يا از ايزوله خانگي خارج شده‌اند.
اين مقام مسؤول در دانشگاه هشدار داد: با توجه به نزديک شدن به روزهاي پاياني سال و خروج بيشتر مردم به قصد خريد نوروز از منزل، استفاده از وسايل نقليه عمومي نظير اتوبوس‌هاي شهري، تاکسي و مترو، خطر انتشار بيماري افزايش مي‌يابد.
دکتر همتي با اين تاکيد که مردم بايد از خروج غيرضروري از منزل بدون رعايت اصول بهداشتي بپرهيزند، توصيه کرد تا حد امکان از خانه خارج نشويد يا در صورت نياز، توصيه‌هاي بهداشتي نظير استفاده مداوم از ماسک، پرهيز از مسافرت و حضور در تجمعات به ويژه دورهمي هاي خانوادگي و مراکز پُرتردد و خريد با رعايت فاصله گذاري فيزيکي را جدي تر بگيريد.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online