صدا و سيما/ با وجود توصيه مسئولان بهداشتي در خصوص خودداري از رفتن به سفر، براساس مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا فهرست شهرهاي مجاز براي سفرهاي نوروزي منتشر شد.

طبق دستور مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا سفر به شهر‌هاي قرمز و نارنجي کاملا ممنوع است اما سفر به شهر‌هاي آبي و زرد با رعايت کامل شيوه نامه‌ها و نکات بهداشتي امکان پذير خواهد بود.
طبق صحبت‌هاي معاون کل وزارت بهداشت و درمان، تا پايان تعطيلات سفر به شهر‌هاي قرمز و نارنجي ممنوع خواهد بود اما براساس گفته‌هاي ستاد ملي مقابله با کرونا اعلام جديد وضعيت شهر‌هاي قرمز و نارنجي از شنبه، ۲۳ اسفند به ۲۵ اسفند موکول شد.
طبق آخرين آمار از نرم افزار ماسک باتوجه به شيوع گسترده اين ويروس در استان خوزستان ۱۱ شهرستان اين استان در وضعيت قرمز کرونايي هستند که باتوجه به کاهش شهر‌هاي نارنجي و آبي در هفته‌هاي اخير با ۳۱ شهرستان نارنجي، ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبي مواجه هستيم. 
فهرست شهر‌هاي قرمز کرونا
شهر‌هاي آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هويزه در وضعيت قرمز قرار دارند.
فهرست شهر‌هاي نارنجي کرونا
اروميه، اشنويه، خوي، ماکو،  نقده در استان آذربايجان غربي، شهرضا در استان اصفهان، اميديه، ايذه، باغ ملک، حميديه، شوش، هفتکل، هنديجان و انديمشک در استان خوزستان، دهلران در استان ايلام، دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد، خنج و مهر در استان فارس، سيرجان در استان کرمان، کهگيلويه و گچساران در استان کهگيلويه و بوير احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گيلان، آمل، رامسر و ساري در استان مازندران و خمين در استان مرکزي شهر‌هاي با وضعيت نارنجي کرونا در هفته آينده هستند.
نکته حائز اهميت اين است که رنگ بندي هاي اعلام شده ممکن است در روزهاي آتي با تغيراتي همراه باشد.
در شهر‌هاي نارنجي گروه‌هاي شغلي ۳ و ۴ مشمول محدوديت مي‌شوند.
در شهر‌هاي قرمز گروه‌هاي شغلي يک، ۲، سه و چهار مشمول محدوديت مي‌شوند.