ايرنا/ معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با اشاره به تامين ميوه شب عيد اين استان از محل توليدات داخلي و شمال کشور، گفت: يک هزار و ۶۰۰ تن ميوه براي توزيع در اين استان به همين منظور در نظر گرفته شده است.

نادر صادقي، معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي ابراز کرد: از اين ميزان يک هزار و ۲۰۰ تن پرتقال و ۴۰۰ تن سيب است که بيش از يک هزار و ۴۰ تن پرتقال وارد آذربايجان‌غربي شده و ۱۶۰ تن ديگر تا چند روز آتي وارد استان مي‌شود.
وي با بيان اينکه سيب مورد نياز شب عيد اين استان از محل توليدات استاني تامين خواهد شد، افزود: ۶۵ مرکز توزيع مستقيم ميوه در سطح آذربايجان‌غربي در نظر گرفته شده است و با تعيين قيمت مصوب از هر گونه تخلفي جلوگيري مي‌شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان‌غربي با اشاره به توليد مازاد مرغ در آذربايجان‌غربي نيز افزود: هيچ گونه کاستي در اين بخش وجود ندارد و ناهماهنگي هاي چند روز گذشته مرتفع شده به گونه‌اي که طي چند روز گذشته بيش از ۲۶۸ تن در استان مرغ روانه بازار شد.
وي ادامه داد: قيمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعيين شده و با فروشندگان و واحدهاي متخلف با بيش از اين رقم برخورد خواهد شد.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار آذربايجان غربي با بيان اينکه بر اساس ابلاغ گمرک کل کشور صادرات مرغ ممنوع شده است مرغداران را موظف دانست تا بر اساس ميزان نهاده‌هاي دامي دريافتي، جوجه ريزي انجام و محصول خود را روانه بازار کنند.

 


آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today