شبستان/ معاون راهداري اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌ اي استان قزوين گفت: ۲۰۳ محور روستايي استان در اثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود که از اين تعداد ۴۶ محور روستايي بازگشايي شده و ۱۵۷ محور ديگر هم تا ۲۴ ساعت آينده بازگشايي مي شود.

«احسان شهبازي» معاون راهداري اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌ اي استان قزوين شب گذشته(شنبه 23 اسفند) در گفتگوي ويژه خبري شبکه قزوين بيان کرد: در روزهاي 22 و 23 اسفند ماه به مدت 48 ساعت سامانه بارشي را در استان داشتيم که در نتيجه بارش باران، برف و کولاک را در مناطق مختلف استان شاهد بوديم.
معاون راهداري اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌ اي استان قزوين ادامه داد: با توجه به گزارش هواشناسي و تحليل سامانه هاي بارشي، 350 راهدار در 26  راهدارخانه استان به حالت آماده باش درآمدند.
وي عنوان کرد: در اين مدت 4 هزار و 800 تن ماسه و نمک صرف باز نگهداشتن محورها شد و در 48 ساعت گذشته حدود 19 هزار و 500 کيلومتر باند هم برف روبي شد.
شهبازي اعلام کرد: 203 محور روستايي استان در اثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود که از اين تعداد 46 محور روستايي بازگشايي شده و 157 محور ديگر هم تا 24 ساعت آينده بازگشايي مي شود که بيشتر محورهايي که در حال حاضر مسدود هستند در مناطق طارم سفلي و الموت غربي و شرقي قرار دارند که ان شاالله به زودي بازگشايي مي شوند.
وي خاطر نشان کرد: 350 راهدار در کليه استان اماده خدمت رساني هستند  و اگر در نقطه اي نياز باشد نگاه ويژه تري مي شود و اکيپ هايي اعزام مي شوند.

آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today