ايرنا/ هواشناسي مازندران براي هفته جاري آسماني آفتابي همراه با افزايش دما پيش‌بيني کرد که دماي هوا در برخي مناطق تا ۱۲ درجه سانتيگراد گرم خواهد شد.

هواي مازندران که از اواخر روز پنجشنبه گذشته رو به سردي گذاشت و طي سه روز گذشته در بعضي مناطق شهروندان با کاهش  ۱۵ تا ۲۰ درجه اي دماي هوا و همچنين بارش باران و برف مواجه بودند.
بارش برف علاوه بر مناطق کوهستاني، برخي از مناطق پايين دست را نيز سفيد پوش کرد ، اما در ارتفاعات شدت بيشتري داشت تا اينکه ارتفاع برف به حدود ۷۰ سانتيمتر رسيد. بارش سنگين برف و کولاک براي دهها ساعت برخي از جاده هاي مازندران را مسدود ساخت و ارتباط تعداد زيادي از روستاي بخش هاي بالادست را نيز قطع کرد.
همچنين روز گذشته دماي هوا حتي در برخي مناطق جلگه اي و ساحلي مازندران به حدود منفي ۲درجه سانتيگراد رسيد که شب گذشته را نيز شاهد هوايي زمستاني و سرد در استان مازندران بوديم و بامداد امروز دماي هوا در برخي نقاط استان به مرز ۱۳ درجه سانتيگراد زير صفر رسيد.
اما از اواخر ديشب(شنبه) جوي پايدار و با خروج سامانه بارشي از استان شاهد صاف شدن آسمان و افزايش دما هستيم. براساس پيش‌بيني هواشناسي مازندران دماي هواي استان که روز گذشته در گرم ترين ساعت حداکثر به ۷ درجه سانتيگراد رسيده بود امروز به ۱۳ درجه خواهد رسيد. 
براساس جدول پيش بيني هواشناسي مازندران از امروز تا روز جمعه آسمان تمامي مناطق استان صاف ، آفتابي همراه با افزايش تدريجي دما را شاهد هستيم. 
رييس گروه پيش بيني و پيش آگاهي هواشناسي مازندران روز يکشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: درحال حاضر تمامي مناطق کوهستاني و جلگه اي جوي آرام و بدون بارش را تجربه مي کنند.
اصغر بسطامي افزود: شرايط جوي استان تا روز جمعه صاف و آفتابي همراه با افزايش احتمالي ۱۲ درجه اي دما پيش بيني مي شود که تغيير دما در مناطق جلگه اي محسوس‌تر است.
وي گرم‌ترين روز هفته را چهارشنبه اعلام کرد و گفت: دماي هواي ساري مرکز استان در اين روز تا ۲۵ درجه سانتيگراد گرم مي شود و مردم استان هوايي بهاري را تجربه خواهند کرد. 
رييس گروه پيش بيني هواشناسي مازندران با پيش بيني شرايط جوي پايدار تا روز جمعه افزود: از اواخر روز جمعه شاهد ورود سامانه جوي ناپايدار و بارشي به استان خواهيم بود که البته جزئيات بيشتر اين سامانه در روزهاي آينده اطلاع رساني خواهد شد.

احتمال ريز برف و سنگ در ارتفاعات

بسطامي همچنين نسبت به گرم شدن هوا به خصوص پس از يک دوره بارش برف و باران هشدار داد و گفت: افزايش دما در روزهاي آينده به آب شدن برف به خصوص در مناطق بالا دست سرعت بخشيده که ممکن است مخاطراتي را به همراه داشته باشد.
به گفته وي با افزايش دما و تسريع در آب شدن برف براي مناطق مستعد در ارتفاعات احتمال ريزش بهمن و همچنين ريزش سنگ کوه وجود دارد. 
رئيس گروه پيش بيني و پيش آگاهي هواشناسي مازندران همچنين نسبت به بالا آمدن و طغيان رودخانه ها نيز هشدار داد و از مردم خواست در اين مدت از ترد در مجاورت رودخانه ها به خصوص در مناطق بالادست خودداري کنند. 
بر اساس گزارش لحظه اي هواشناسي مازندران ، بخش بلده شهرستان نور با ۶ درجه زير صفر سردترين و رامسر با ۶ درجه بالاي صفر گرم ترين نقاط استان مازندران بودند.

آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today