ايرنا/ فرماندار قشم گفت: بر اساس اعلام ستاد ملي کرونا وضعيت شيوع ويروس کرونا در قشم زرد اعلام شد و از اين رو تردد به جزيره قشم بدون ممنوعيت امکانپذير است.

عليرضا نصري، فرماندار قشم اظهار کرد: همکاري و همدلي در جلوگيري از شيوع ويروس کرونا باعث شد قشم در ايام نوروز تعطيل نشود.
وي ادامه داد: بر اساس دستورالعمل ستاد کروناي کشور در صورت تغيير وضعيت قشم به نارنجي و قرمز، اين جزيره با تعطيلي و ممنوعيت تردد همراه مي‌شود.
فرماندار قشم تصريح کرد: هرگونه تجمع و مراسم عروسي و عزا ممنوع است و با متخلفان برخورد جدي مي‌شود.
نصري گفت: اسکان مسافر در چادر و منازل اجاره اي ممنوع است و مسافراني که قصد سفر به قشم دارند مي‌بايست فقط در مراکز اقامتي با مجوز اسکان يابند.
وي افزود: با همکاري نيروي انتظامي منازل اجاره‌اي بدون مجوز پلمب مي شوند و از ورود مسافران بدون محل اسکان جلوگيري مي‌شود.
فرماندار قشم ادامه داد: آزمايش کوويد۱۹ در فرودگاه، اسکله‌هاي پهل و شهيد حقاني با جديت ادامه دارد و ورود مسافر بدون پاسخ منفي از هر طريقي به قشم ممنوع است.
نصري تصريح کرد: اسکله‌هاي گردشگري، مراکز اقامتي و اصناف در صورت رعايت نکردن دستورالعمل‌هاي بهداشتي پلمب مي‌شوند.
وي تاکيد کرد: وضعيت شهرهاي قشم، درگهان و سوزا و روستاهاي هُلُر، سَلَخ و دِيرِستان نامناسب است.
رييس ستاد مقابله با کروناي قشم ساده انگاري و عادي سازي را آفت شيوع بيماري دانست و افزود: تا واکسينه شدن ۷۰ درصد از مردم کشور، بايد شيوع اين بيماري را جدي گرفت.
وي از گندزدايي محل تردد مردم و مسافران در ايام نوروز خبرداد و تصريح کرد: قرنطينه روستا، محله و افراد درگير ويروس با جديت دنبال مي‌شود و نيروهاي بسيج، درياباني و انتظامي بر اين امر نظارت کافي دارند.

آخرين خبر هرمزگان در اينستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today