ايسنا/ نماينده اهواز با اشاره به موافقت وزير با اختصاص ۴۰ هزار دوز واکسن به کادر درمان و بيماران خاص در خوزستان، گفت: اين ميزان دوز واکسن به صورت مرحله‌اي وارد خوزستان خواهد شد.

مجتبي يوسفي، نماينده مردم اهواز با بيان اين مطلب اظهار کرد: از مردم تقاضا داريم با رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک، کمک کنند تا زنجيره انتقال کرونا در خوزستان قطع شود زيرا سلامتي يک نعمت است که غير قابل جبران است.
وي افزود: سياست‌هاي غلط اجرايي برخي از مسئولان در سطح ملي از جمله عدم اختصاص اعتبارات لازم براي حل مشکلات بيمارستان‌ها و زيرساخت‌هاي درمان در خوزستان، باعث شده که با چنين وضعيتي در استان خوزستان مواجه شويم.
نماينده اهواز در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: کادر درمان بيمارستان‌ها در خوزستان از خودگذشتگي نشان مي‌دهند اما تصميمات نادرستي که در بحث سفرها و برگزاري برخي از مراسمات اتخاذ مي‌شود به قيمت افزايش فشار به کادر درمان است.
يوسفي گفت: کسبه و بازاريان در خوزستان را نبايد فراموش کرد زيرا آن‌ها بيش از يک سال است که در تامين معيشت‌شان مانده‌اند و دچار مشکل هستند زيرا هميشه مسئولان کوتاه‌ترين مسير را انتخاب و تعطيلي اعلام مي کنند. اين در حالي است که اعمال محدوديت‌هاي جدي‌تر و عدم اجازه ترددهاي غيرضروري بايد در دستور کار قرار بگيرد نه اينکه اگر برخي از مردم يا مسئولان رعايت نمي‌کنند سريعا تعطيلي اعلام شود، زيرا کسبه و بازاريان درآمد ثابت ندارد.
وي افزود: در سطح ملي پيگيري‌هاي بسياري از وزير بهداشت انجام شده است و آقاي نمکي نيز تلاش بسياري از يک سال گذشته تاکنون در بحث کنترل ويروس داشته است اما انباشت مشکلات در حوزه بهداشت و درمان خوزستان زياد است.
عضو کميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي گفت: از وزير بهداشت براي کادر درمان و بيماران خاص در خوزستان، ۴۰ هزار دوز واکسن درخواست شده است و ايشان نيز با اين موضوع موافقت کرده‌اند؛ اين ميزان دوز واکسن به صورت مرحله‌اي وارد خوزستان خواهد شد.
وي افزود: بايد در خصوص تزريق واکسن در خوزستان مديريتي انجام شود تا واکسن ابتدا در اختيار پزشکان، کادر درمان و بيماران خاص قرار بگيرد. قطعا مديران سيستم بهداشت و درمان استان خوزستان در اين زمينه دقت لازم را به خرج مي‌دهند و اين دغدغه را دارند که واکسن‌ها به افرادي با ارتباطات نرسد و حق کادر درمان ضايع نشود.
يوسفي گفت: اگر در خوزستان به اسم کادر درمان، واکسن گرفته شد و در جايي ديگر استفاده شد، اين آمادگي را داريم که موضوع را پيگيري و با متخلف برخورد کنيم تا کادر درمان تلاشگر در خوزستان بيش از اين آسيب نبيند.


آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today